Deva Partisi'nden Samsun'da Çocuk İstismarı

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk ve beraberindeki partililer, seçim çalışmaları kapsamında çocuk istismarında bulundu.

Siyaset 24.01.2023, 17:21 24.01.2023, 18:22
Deva Partisi'nden Samsun'da Çocuk İstismarı

Tolga Birgücü'nün yayınladığı özel habere göre, DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk ve beraberindeki partililer, seçim çalışmaları kapsamında çocukları siyasete alet etti. Bisikletli iki çocuğu yakalayan DEVA Partililer siyaset konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı topa tuttu. İşte çocukların siyasete malzeme yapıldığı o anlar...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Seçim tarihini 14 Mayıs 2023 olarak resmen kamuoyuna duyurdu. Siyasi hareketliliğin sürdüğü son dönemde, partiler sahaya inmeye devam ediyor. Bu bağlamda ülke genelinde olduğu gibi Samsun'da da seçim hareketliliği sürüyor. Siyasi partilerin temsilcileri, her alanda vatandaşlarla buluşuyor ve projelerini anlatmaya gayret ediyor.

ÇOCUKLARLA SİYASET YAPTILAR

Ancak diyekonustu.com'a ulaşan bir seçim çalışması videosu, bu kadarına da pes dedirtti. Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşan ve parti projelerini anlatan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk ve beraberindeki partililer, telafisi mümkün olmayan bir hataya imza attı. DEVA Partililer, sokakta karşılaştıkları bisikletli iki çocukla siyaset yaparak, istismarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ÇOCUKLARA KÖTÜLEDİLER

Çocuklara broşür veren DEVA Partisi İl Başkanı Kebire Biber Türk ve beraberindeki partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Ekonomi üzerinden Erdoğan'ı topa tutan DEVA Partililer, çocuklara sözde nasihatler verdi.

"ANNENİZİ BABANIZI İKNA EDİN, OYLARI BURAYA VERECEĞİZ DEYİN"

Bir DEVA Partili, çocuklara; "Annenizi babanızı ikna edin, 'oyları buraya vereceğiz' deyin" diye telkinde bulundu.

İL BAŞKANI KEBİRE BİRER TÜRK, HÜKÜMETİ ÇOCUKLAR HEDEF GÖSTERDİ

Derslerinin iyi olduğunu söyleyen çocuklara 'ama' diyerek seslenen ve ülkede ekonominin iyi olmadığını aktaran DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Kebire Birer Türk, "Siz biz değiştireceğiz onları" diyerek, hükümeti hedef gösterdi.

"BU RECEP SİZİN GELECEĞİNİZİ ÇALIYOR" DİYEREK NEFRET SUÇU İŞLEDİ

Karşılıklı diyaloğun sürdüğü karşılaşmada İl Başkanı Kebire Birer Türk'ün ardından bri partili ise "Bu Recep, sizin geleceğinizi çalıyor" diyerek nefret suçu işledi.

İşte çocukların siyasete malzeme yapıldığı ve istismar edildiği o anlara dair kan donduran video;

Yorumlar (0)