Deva Partisi S-400 Yaptırımlarına Tepki Gösterdi

Deva Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Abdurrahman Bilgiç yaptığı açıklamada ‘Yaptırımlar acilen masaya yatırılmalıdır’ dedi.

Siyaset 17.12.2020, 01:02 17.12.2020, 01:15
Deva Partisi S-400 Yaptırımlarına Tepki Gösterdi

Donald Trump Yönetimi tarafından Türkiye’nin savunma sanayini hedef alan ve daha da genişletilebileceği tehdidi içeren yaptırımların üzüntü verici olduğunu belirten Deva Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Abdurrahman Bilgiç, Müttefiklik ruhuna uygun olmayan bu yaptırımların neden ve sonuçlarının acilen ayrıntılı olarak masaya yatırılması gerektiğine inandıklarını söyledi.

Partilerinin dış ilişkilerde atılacak stratejik adımların, katılımcı analiz süreçlerine dayalı olması gerektiğini savunduğuna değinen Bilgiç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye içeride hukukun üstünlüğünü sağlamadan, demokratik standartlarını yükseltmeden; dış politikasında ise komşularıyla ve müttefikleriyle ilişkilerini onarmadan ulusal çıkarlarını koruyamaz. Ülkemizin göz bebeği savunma sanayimizi olumsuz etkileyecek böyle bir konuda iktidarı ciddiyete davet ediyor, konuyu olduğundan basit göstermeye çalışarak kamuoyunu yanıltmaması gerektiğine inanıyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu