Alexa

"Diyanet AKP'nin Anka Bahçesi Değildir"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın "Yüz Yüze Vaaz" projesine” ilişkin basın açıklaması yaptı.

banner327

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMANDiyanet İşleri Başkanlığı’nın "Yüz Yüze Vaaz" projesine” ilişkin basın açıklaması yaptı.

Büyükataman'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:


Diyanet İşleri Başkanlığı "Yüz Yüze Vaaz" projesi kapsamında, tek merkezden yapılan ve diğer camilerde hoparlörlerden yayımlanan vaaz uygulamasına son verecektir.


Bu proje ile birlikte camilerde kimin ne söylediğini takip etmek imkânsız hale gelecektir. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizin güneydoğu bölgesinde bazı imamların bölücü terör örgütü adına faaliyet gösterip halkı din üzerinden kandırma girişimlerine şahit olmuştuk. Bu yeni uygulama başta bu ve bunun gibi bölücü faaliyetlerin işine yarayacaktır. Devletin tüm kurumlarını arka bahçesi gibi gören AKP hükümeti Diyanet İşlerine bu gözle bakmamalıdır, çünkü bu kurum siyaset üstü bir kurumdur.

Bu uygulamayla siyaset üstü olması gereken Diyanet İşlerine yandaşlarını almak suretiyle binlerce propagandistini imam ya da vaiz adı altında yurdun her yerine göndererek bir hücre yapılanmasına gidecek, din maskesi altında siyasi faaliyetlerini daha kolay yürütebilecektir.


KCK’lıların sözde alternatif Cuma namazı kılma eylemleri hala hafızamızdaki yerini korumaktır. Bu çalışmayla ülkesine-milletine-inancına bağlı din adamlarımız PKK’lıların tehdidi altına sokulacaktır. PKK adına konuşması istenecek, konuşmayanların bulundukları bölgeleri terk etmesi istenecektir. KCK adına alternatif namaz saçmalığına imza atanlar camilerde söz sahibi olacaktır.


Yüce dinimiz, bir insanı Allah’ın(cc) bütün vasıflarını üzerinde toplamakla övecek kadar tevhid inancından uzak insanların fitnelerine maruz kalırken bu uygulama ile yeni fırka ve fitnelerin önü açılacaktır.


Ülkemizin her yerinde dileyen grup dilediği şekilde dini sohbet düzenleyebilmektedir. Dileyen de katılmaktadır. Ancak bu uygulama ile farz namazını eda etmek için camiye giden vatandaşlarımız fikri sorulmadan bir grubun propagandasına maruz bırakılabileceklerdir.


Paralel devletten şikâyet edenler; bu uygulamalarıyla zihinleri bulandırmak, kargaşaya neden olmak, din üzerinden paralel inanç yapısı oluşturmak çabasındadırlar. Dileriz akıllar başa alınır ve bu inancımızla dalga geçen, onu suiistimal eden uygulamalar derhal bir nihayet bulur.

Bu proje sakat bir projedir ve henüz uygulamaya konulmadan iptal edilmelidir.


AKP zihniyeti; yıllarca başörtüsü hassasiyetinden geçinmiş, imam hatip liselerinden nemalanmaya çalışmıştır. Dini siyasetine alet edenlere artık bu milletin dur deme vakti gelmiştir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 11:24
YORUM EKLE