Dr. Mehmet Kundak - Tüm Öğrenci Ve Öğretmenlerimize Başarılar Dilerim

CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet KUNDAK, 3 Şubat 2020 Pazartesi günü, 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmenin ikinci yarıyıl eğitim öğretim dönemine başlayacağını belirterek, Öncelikle riskli bölgelerden başlanarak okullar güvenli hale getirilmeli, çocuklara okullarda deprem bilinci verilmesi gerektiğini söyledi.

Siyaset 01.02.2020, 17:05 02.02.2020, 00:20
Dr. Mehmet Kundak - Tüm Öğrenci Ve Öğretmenlerimize Başarılar Dilerim

3 Şubat 2020 Pazartesi günü, eğitim-öğretim döneminin başlayacağını belirten CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet KUNDAK, "18 milyon öğrencimiz ile 1 milyonu aşkın öğretmenimiz ikinci yarıyıl eğitim öğretim dönemine başlayacak. Gelecek umudumuz sevgili çocuklarımıza ve değerli öğretmenlerimize başarılar diliyorum; yolları açık olsun." ifadelerini kullanarak yaptığı lazılı basın açıklamasında şunları söyledi.

Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz bir yandan okulların açılmasının heyecanını yaşarken, diğer yandan da büyük bir tedirginlik yaşıyor. 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Elazığ ve Malatya depremleri, yeniden deprem gerçeğiyle yüzleşmemizi ve hasarlı okullarımızı gündeme getirdi.

Büyük Marmara Depremi üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hasarlı okulların yenilenmemesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın canlarının ne kadar ucuz görüldüğünün  kanıtıdır.
Öncelikle riskli bölgelerden başlanarak okullarımız güvenli hale getirilmeli, çocuklarımıza okullarda deprem bilinci verilmelidir.

Tekrar büyük acıların yaşanmayacağı, aydınlık günler dileğiyle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur