Ekrem Alfatlı Kimdir, Nerelidir?

Büyük Birlik Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı kurucu üyesi Ekrem Alfatlı, kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Siyaset 01.11.2021, 20:46
Ekrem Alfatlı Kimdir, Nerelidir?

Ekrem Alfatlı, Büyük Birlik Partisi'inde İş dünyası ve Sosyal Politikalar'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Ekrem Alfatlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Partililer ve vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

1964 tarihinde Bursa'da doğan Ekrem Alfatlı, İlk ve ortaöğrenimini Bursa’da tamamladı. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde alan Alfatlı, askerliğini müteakip Dış Ticaret konusunda da ayrıca ön lisans eğitimini yaptı. Uzun yıllar özel sektörde muhasebe müdürlüğü ve yönetici olarak görev yapan Ekrem Alfatlı, 1996 yılında kendi Mali Müşavirlik Bürosu’nu açarak iş hayatına başladı.
 
Bursa SMMM ve YMM Odasının çeşitli kurullarında görev alan, TÜRMOB ve Bursa SMMM Odası’nın eğitmen kadrosunda İş Mevzuatı; Denetim ve Meslek Hukuku, TTK ile Borçlar Kanunu derslerinin eğitimini veren Alfatlı, Mesleki seminerlerinin yanı sıra uygulamalı ekip çalışmalarına başkanlık yaptı. Mesleki , siyasi ve spor konularında birçok dergide yazıları ve makaleleri mevcut olan Alfatlı, Bursa SMMM odası disiplin kurulu üyeliği, İki dönem Bursa YMM odası Denetleme kurulu ve Disiplin Kurulu üyeliği,sayılabilecek faaliyetlerden bazılarıdır.

           
Ekrem Alfatlı, Birçok platform ve dernekte aktif görev aldı ve yaklaşık 40 yıldır Aktif sporculuğu yanında, Karate Milli Hakemliği; İki dönem TKF Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinin yanında , Karate alanında faaliyet gösteren amatör spor kulübü başkanlığını da yürüttü.
 
BBP nin kuruluşundan bu yana BBP’nde Bursa İl Başkan yardımcılığı, İl Başkanlığı, MKYK Üyeliği, Genel Muhasip Yardımcılığı, BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yapan Alfatlı, Halen BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. Ayrıca  BBP den Milletvekili, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Genel meclisi  adaylıkları da bulunan Alfatlı, Bağımsız Denetim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını; Ay Bir (İslam Ülkeleri Akademisyen Yazarlar Birliği) denetleme kurulu başkanlığı, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı kurucu üyesi,Uzun yıllardan bu yana Bursa da faaliyette bulunan Bisag (Bursa İhtisas ve Stratejik Araştırmalar Grubu) üyeliği, ayrıca birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunda gerek üye , gerekse de yönetici olarak topluma faydalı olma konusunda çalışmalar yapmaktadır. Ekrem Alfatlı, evli üç çocuk babası ve üç torun dedesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)