Ekrem İmamoğlu da Hacıbektaş ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na eşlik etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat kulesinden kent merkezine, yel değirmeninden Mihman Evi’ne kadar 4 farklı tesisin bulunduğu açılışları gerçekleştirdi.

Siyaset 21.08.2021, 22:09
Ekrem İmamoğlu da Hacıbektaş ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na eşlik etti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İBB’nin katkılarıyla Hacıbektaş’ta gerçekleştirilen, saat kulesi'nden kent merkezine, yel değirmeni'nden Mihman Evi’ne kadar 4 farklı tesisin bulunduğu açılışları gerçekleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ve 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kırşehir’in Hacıbektaş ilçesine geldi. CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Ali Öztunç ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da Hacıbektaş ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyeti ilçe girişinde karşıladı. İlçe meydanında toplanan kalabalık bir vatandaş topluluğu, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu.

Kentlerin meydansız düşünülemeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, “ kentte yaşayanlar, enerjilerini meydanlarda harcarlar. Meydanlarda düğünler olur, eğlenceler olur, mitingler olur. Meydansız bir kenti düşünmek de mümkün değil. Ve bu çerçevede gerçekten de Hacıbektaş’ı, 21. yüzyılın sevimli, şirin, güzel, yeşil ve bir kenti haline dönüştüren, dönüştürmek için çaba harcayan Sayın İmamoğlu'na ve ekip arkadaşlarına hepinizin huzurunda tekrar teşekkür etmek isterim. Tabii bu çabada Sayın Başkan sizin de rolünüz var tabii. Siz de sonuçta buranın, bu beldenin başkanısınız. Bu beldeye başkanlık yapmak sıradan bir olay değil. Sıradan bir belediye başkanlığı değil. Üstlendiğiniz sorumluluğun bilincinde olarak bir çaba harcadınız ve bu çabanın da şimdilik karşılığını alıyorsunuz” dedi.

İMAMOĞLU: “BÖYLESİ YERLERE, BÜTÜN TÜRKİYE'NİN BORCU VAR”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından sözü İmamoğlu’na verdi. “Böylesi yerlere, bütün Türkiye'nin borcu vardır” diyen İmamoğlu, “Biz de sizin talimatlarınızla, en güzel şekilde, İstanbul halkı olarak buraya hizmet etmeye çalıştık. Ama bu, burada bitmez. Gerçekten burası çok özel bir yer. Anadolu'nun en kutsal noktalarından birisi. Ve bu kutsiyeti hep beraber en güzel şekilde geliştirmeli ve muhafaza etmeliyiz. Bu yönde İstanbul halkı adına buraya güzel hizmetler sunmaya çalıştık Hacıbektaş Belediye’mizle beraber. İnşallah devamı da gelsin diyelim gücümüz var oldukça” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)