Ekrem İmamoğlu; İstanbul'da Seferberlik Başlatacağız

23 Haziran'da yenienen seçimlerde İBB Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu zaferini Beylikdüzü'nde kutladı.

Siyaset 24.06.2019, 19:56 24.06.2019, 21:49
Ekrem İmamoğlu; İstanbul'da Seferberlik Başlatacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim zaferini Daha önce belediye başkanlığı yaptığı Beylikdüzü'nde kutladı.

Toplumu barıştırmaya, kucaklaştırmaya geldiklerini, Siyasette de barışacaklarını, Bu toplum özgürlüklerle buluşacağını, adaletsizlikleri tamir edeceklerini belirten İmamoğlu, "Ben, milletimize ve demokrasi anlayışlarına inanıyorum. Beni kutlayan Sayın Cumhurbaşkanı’na ve rakibim Sayın Binali Yıldırım’a da çok teşekkür ediyorum. Toplumu barıştıracağız, milletimizi kucaklaştıracağız’’ ifadelerini kullandı.

23 Haziran seçim zaferini, yıllarca belediye başkanı olarak görev yaptığı Beylikdüzülüler ile birlikte kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada bekleyen kalabalığa hitap etti.

ETNİK KÖKENİN ÖNEMİ YOK!

İmamoğlu, konuşmasının başında alandaki herkesten, yanında bulunan kişinin elini tutmasını ve havaya kaldırmasını isteyerek, ‘‘Birbirimizi sevmeye geldik. Sevgi kazanacak demiştim. Ne mutlu bana ki sevgi kazandı. Benim insanımı çok seviyorum. Kim olduğunun önemi yok. Etnik kökeninin önem yok. İnsan var, insan. Biz, bu şehrin çocukları için, bu şehrin enerjisi gençleri için, bu şehrin vicdanı kadınları için, bu şehrin beyefendileri için, kısacası herkes için geldik."dedi.

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Konuşması

HERKESİ KUCAKLAMAYA GELDİK

İmamoğlu, ‘‘Bu şehirde, inançlara saygı için, insanlara sevgiyi, bu topraklarda var olan değerleri, Mevlana’yı, Yunus’u, Hacı Bektaşı Veli’yi hatırlatmaya geldik. Yok Alevisi Sünnisi. Herkesi kucaklamaya geldik. Bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Rum’u, Ermeni’si, Yahudisi, Süryanisi herkesi kucaklayacağız. Bu şehirde adaleti, geleceği inşa edeceğiz. Maneviyatını bilen, milli değerlerine sahip çıkan, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan, her yerde ‘Tam bağımsız Türkiye’ diyen, fikir hür vicdani hür nesiller yetiştireceğiz. Ne aldatacağız ne de aldanacağız.’’ ifadelerini kullandı.

"Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Siyaseti ahlakla yapacağım. Çocukların, gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Bu şehirde bugün demokrasiyi tamir ettiniz. Yaşa İstanbul. Aklı varsa o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz." diyerek herkese teşekkür etti.

İSTANBUL'DA SEFERBERLİK

Her zaman milletin üstün olduğunu, yarından tezi yok, işimize başlayacaklarını, İstanbul için çok çalışacaklarını belirten Ekrem İmamoğlu; "İstanbul’da seferberlik başlatacağız." diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Artık partizanlık bitti. Artık, liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var. Siyasette de barışacağız. Bu toplum özgürlüklerle buluşacak, adaletsizlikleri de tamir edecek, göreceksiniz. Ben, milletimize ve demokrasi anlayışlarına inanıyorum. Beni kutlayan Sayın Cumhurbaşkanı’na ve rakibim Sayın Binali Yıldırım’a da çok teşekkür ediyorum. Toplumu barıştıracağız, milletimizi kucaklaştıracağız. Her şeye rağmen bunu başaracağız. Bütün dostlarımıza, komşularımıza on mesajımızı hep beraber söyleyelim: Her şey çok güzel olacak. " dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)