Ekrem İmamoğlu Kimdir? (Biyografisi)

CHP Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kim olduğuna dair bilgiler araştırılmaya başlandı. İmamoğlu, İstanbul Belediye Başkan Adayı olmasının ardından "Ekrem İmamoğlu kimdir?" sorusu merak edildi.

Siyaset 23.02.2019, 08:19 23.02.2019, 23:16
Ekrem İmamoğlu Kimdir? (Biyografisi)

Türkiye 31 Mart 2019'da yerel seçimlerine hazırlanıyor. Mahalli idareler seçimine hazırlanan partiler merak edilen adaylarını da tamamladı. Metropol şehir İstanbul'da en çok merak edilen illerden birisiydi. Türkiye'de seçimler, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak ikiye ayrıldı. Bazı partilerde hiç bir ittifaka tabi olmadan aday çıkardı. İstanbul'un CHP Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, merak edilmeye başladı. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir? İmamoğlu nerelidir kaç yaşındadır?

Ekrem İmamoğlu’nun ismi CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından Ekrem İmamoğlu merak edilmeye başladı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olan Ekrem İmamoğlu ismini vatandaşlar yeni yeni duymaya başlamıştı. Ancak daha sonra 2014 Mart yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı olan İmamoğlu'nun o zaman da kim olduğu hususunda bilgiler araştırılmıştı. Ekrem İmamoğlu nereli ve kaç yaşında? Ekrem İmamoğlu hangi görevlerde bulundu? gibi soruların cevabını haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

31 Mart 2019'da yerel seçimler için sandık başına giden Türkiye'nin adeta kalbi durumundaki Metropol şehir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları merak edilmiş ve kim olacağına dair tartışmalar Türkiye gündemi haline gelmişti. AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım olurken, CHP'nin Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu olarak belirlenerek saflar oluşmuştu.

Ekrem İmamoğlu kimdir?

1970`te Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesinde okudu. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü kazanan İmamoğlu sudaradan mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başlayan Ekrem İmamoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı yaparak şirketini büyüttü. Okul yıllarında amatör olarak futbolda oynayan İmamoğlu, Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 

Siyasi hayatına 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olarak başlayan İmamoğlu, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında önemli derecede etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşamaktadır. 

31 Mart 2019'da yerel seçimler için CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu, 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü'nde  % 50.8 oy almıştı.     

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)