Ekrem İmamoğlu Kimdir?

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için adından söz ettiren Ekrem imamoğlu kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Siyaset 01.12.2018, 17:29 01.12.2018, 17:46
Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Ekrem imamoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır soruları sosyal medya ve google'de en çok aratılan sorular arasında işte bu soruların cevabı haberimizde.

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday gösterebileceği söylenen Ekrem İmamoğlu 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilmişti.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. 2019 yerel seçimleri öncesi adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için geçmeye başladı.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)