Ekrem İmamoğlu'ndan İlk Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarına dair, "İstanbulumuza bugünkü seçimin neticeleri hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun." ifadelerini kullandı.

Siyaset 23.06.2019, 20:13
Ekrem İmamoğlu'ndan İlk Açıklama

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirmesini yaparak, "İstanbulumuza bugünkü seçimin neticeleri hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun." dedi.

İmamoğlu, İstanbul seçimlerinin sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Yüzyılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız" diyerek, İstanbullu hemşehrilerine teşekkür etti.

Ekrem İmamoğlu, "Öncelikle bugünkü 23 Haziranda yaptığımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ve tabii ki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden birisi de Türkiye'nin demokrasi sürecine olacak olan katkısıydı. Her iki vasfıyla ülkemize ve dünya kenti İstanbulumuza bugünkü seçimin neticeleri hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Halkımıza, İstanbullu hemşehrilerime minnet duygularımı iletiyorum. Sizler Türkiye'nin demokrasi itibarını tüm dünyanın gözleri önünde korudunuz ve Türkiye'yi yakın coğrafyadaki bazı ülkelere benzetme gayretinde olan dünya ülkelerine de işin aslını öğrettiniz. Yüzyılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız, teşekkürler İstanbullu hemşehrilerim." 

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)