Alexa

Emekliye Müjde: 12 Milyon Emekliye İkramiye...

Başbakan Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada emeklilere müjdeli haberi verdi. Başbakan, Ramazan Bayramı bin TL ve Kurban Bayramı öncesi de bin TL ikramiye verileceğini açıkladı.

Emekliye Müjde: 12 Milyon Emekliye İkramiye...

Başbakan Yıldırım, yaklaşık 12 Milyon emekliye Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi bin TL ikramiye verileceğini müjdeledi.

Başbakan Binali Yıldırım: "12 milyon emekli aylığı alan vatandaşımız var, bütün devletten maaş alanlar, her yıl Ramazan Bayramı öncesi, Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin TL, Kurban Bayramı öncesi bin TL.'' ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bayram Öncesi 12 Milyon Emekliye İkramiye...

Şimdi önemli bir müjdeye geldik. Son madde emeklilerimizle ilgili. Emekli olmuş, aşağı yukarı 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var emekli aylığı alan. Bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz var, şehit yakınlarımız var, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında. Diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran emekliliği gelen emekliler, artı şehit yakınları, gaziler, sivil şehitler bu grup…Emekliye Müjde: 12 Milyon Emekliye İkramiye...

Bunlara da her yıl Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi. Miktar ne? Ramazan Bayramı öncesi 1000 lira, Kurban Bayramı öncesi 1000 lira.

12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor.

Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek.

Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman foyraz
Osman foyraz - 10 ay Önce

Emekliyim 26 aydır 1140 tele alıyom yap 1800 t l de görek saygılar

banner307

banner313