Enginyurt; Ceza İndirimi Bir An Evvel Yasallaştırılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt. sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ceza indiriminin bir an önce çıkması gerektiğini paylaştı.

Siyaset 12.04.2019, 20:54 12.04.2019, 22:12
Enginyurt; Ceza İndirimi Bir An Evvel Yasallaştırılmalı

Mahkum yakınlarına her zaman destek veren ve kapılarını açık MHP ordu milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ceza indirim yasasındın bir an önce çıkmasını işaret ederek mahkum yakınlarına birkez daha umut oldu.

Uzun zamandır tartışılan, Af konusu, ceza indirimi, infaz yasası, eşit yasa 31 mart seçimleri sonrasında da tartışılmaya devam ediyor. Mahkum yakınları bir an önce ceza yasasının çıkması için sosyal medya hesaplarından çeşitli etkinlikler ile seslerini duyurmaya çalışırken, Milliyetçi Hareket Partisi de kader mahkumlarının yükselen sesine cevap vererek, "SÖZÜMÜZ SÖZ" diyor, biraz sabır göstermelerini istiyor.

Uzun zamandır mahkum yakınlarının yanında olduklarını ve en küçük fırsatta kader mahkumlarına af verilmesi yönünde açıklamalar ve paylaşımlarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt bugün twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Acil Yasa Lazım" dedi.

Enginyut'un sosyal medya paylaşımı şöyle:

"Ceza indirimi yoksa oyda yok diyerek, İP- CHP ve başka partilere oy verenleri hiç umursamadan, CEZA İNDİRİMİ bir an evvel yasallaştırılmalı. Ceza evleri fazlasıyla dolu, Mahkumların huzuru kalmadı, hapise girmeyi bekleyen 100 binlerce mağdur (çek MAĞDURLARI dahil) var. Acil yasa lazım."

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuyla ilgili, “Şu an 49 milletvekilimiz var bunu tek başımıza çıkartamayız ancak buna şu an ihtiyaç var. Bu bugün için olmuyorsa yarın olabilir mi diye takip edeceğiz. Şartlar olgunlaştığında bir 5 yıllık indirimle kader kurbanlarını rahatlatmaya yönelik çalışma yapacağız.'Demişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (7)
hanife çolak 3 yıl önce
Allah rızası için verin artık yasayı perişan olduk
Sukran uluoglu 3 yıl önce
Bende 2 5 ildir mahkumum infaz yasasini bekliyoruz artik verin Allahaskina biz mahkumlar icerde nefes alamiyoruz cocuklar rezil mevcut cok fazla alanimiz dar ust uste ceza yatiyoruz ceza icinde ceza cekiyoruz ilgililerin dikkatine
Hatice aerkboga 3 yıl önce
Akp oy kayıp mahkum yakınları biz duymuyor akp
Alaattin yılmaz 3 yıl önce
Her insan hata yapabilir.şartlardan, şeytana uyarak,sistem kaynaklı veya mücbir sebeplerden ancak her insan ikinci bir şans hakerder. Devlet babadir affedebilir.topluma kazandırmaya çalışır. Bu iktidar hariç devlet zaman zaman af vermiş insanları perişan etmemiştir. Bu kadar kader mahkumu nda sistemin bol cezalar veren fetocu hakimler in suçu yokmu.bu milleti sevindiren o mahkum ve aileleri baş tacı yapar.
AYTEN 3 yıl önce
Biran önce terör Pedofili suç hariç çocuk istismarcilari hariç Kader MAHKUMUNA af verilmelidir YUVALAR DAĞILDI mezardadami kavusacaz
Aykut karagöz 3 yıl önce
İnşAllah ilk iftara herkes sevdikleriyle olur Af etmek büyüklüktür
Zkykrgc 3 yıl önce
Aylardır bekliyoruz verilen sözleri verilen vaatleri.bizlerde İnsanız dayanacak gücümüz kalmadı artık Verin bu yasayı bizde sevdiklerimize kavusalim.