Ensarioğlu, AK Parti ve MHP Birbirinin Rakibidir

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu Ak Parti ve MHP arasında devam ettiği iddia edilen ittifakı değerlendirdi.

Siyaset 05.09.2017, 18:04
Ensarioğlu, AK Parti ve MHP Birbirinin Rakibidir

Galip Ensarioğlu, Ak Partinin’nin MHP ile kurduğu ittifakın yalnızca referandum ile sınırlı olduğunu daha önce kurulan ittifakın referandum ittifakı olduğunu ancak referandumdan sonra kurulan ittifakın bittiğini belirtti.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’e konuşan Ensaroğlu;  Ak Parti’nin MHP ile kurduğu ittifakın yalnızca referandum ile sınırlı olduğunu ve devamının gelmeyeceğini savunan Galip Ensarioğlu, “Zamanında Refah Partisi, MHP ile ittifak kurduğunda çok fazla oy kaybı yaşadı. Bizim kurduğumuz ittifak da referanduma yönelik bir ittifaktı. Bu ittifak zihinsel ve siyasi bir birliktelik anlamına gelmez. Ak Parti ve MHP iki ayrı partidir ve birbirinin rakibidir” ifadelerini kullandı.

Cumuhrbaşakın Erdoğan'ın partide bir takım yeniliklere gitmesinin ardından İstifaların Doğu ve Güneydoğu’da başlamasının farklı sebepleri olduğunu iöne süren Ensarioğlu, “Bu sadece uzun süre iktidarda kalmanın verdiği bir takım değişim ihtiyacından kaynaklanabilir. Bölgede siyaset yapmanın koşulları çok daha farklı. Bu nedenle bir takım zafiyetler olabilir. Bazen yorgunluk da olmaz. Değişim ihtiyacı gerekir. Bu bir bayrak yarışı ve tazelenmedir. Böyle değerlendirmek lazım” diye konuştu.

Yorumlar (0)