Erdoğan, 19 Mayıs etkinlikleri İçin Samsun'a Geliyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a geleceğini duyurdu.

Siyaset 15.05.2019, 23:21 15.05.2019, 23:57
Erdoğan, 19 Mayıs etkinlikleri İçin Samsun'a Geliyor

19 Mayıs 1919'un 100. sene-i devriyesi kapsamında Samsun'u ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun Programı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 100. yıl etkinliklerinin devam ettiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 19 Mayıs pazar günü yine çeşitli kutlamalar gerçekleştireceğiz. 19 Mayıs'ta Samsun bir kez daha tarihi bir gün yaşayacak" dedi.

Başkan Esan Aksu yaptığı yazılı basın açıklamasında, 19 Mayıs 1919'un 100. yılı dolayısıyla Samsun'da yoğun bir kutlama programı yaşandığını ifade etti. Aksu, "Uluslararası Robot Yarışması, 6 bin yarışmacının katılımıyla Samsun'da gerçekleştirildi. Ayrıca 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği 40 ülkeden çocukaların katılımıyla yine şehrimizde gerçekleştirildi. Bunların yanında şu ana kadar çeşitli branşlarda ve değişik kategorilerde bir çok etkinlik yapıldı. Samsun'un dünyaya tanıtımı noktasında bu tür organizasyonları son derece önemli olarak değerlendiriyoruz. " diyerek, Yıl sonuna kadar 19 Mayıs etkinlikleri devam edeceğini, 19 Mayıs Pazar günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle yoğun bir kutlama programı yaşanacağını söyledi.

ERDOĞAN 4 AYDA 3. KEZ GELİYOR

Başkan Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yıl içerisinde 3. kez Samsun'a geleceğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız'ın Samsun'a ayrı bir sevgisi var, bunu her dönemde fazlasıyla müşahade ediyoruz. Kendileri bu yıl içerisinde 3. kez şehrimize gelmiş olacak. 19 Ocak'ta ve 3 Mart'ta Samsun'daydılar. Şimdi 19 Mayıs'ta da Samsun'da olacaklar. Bu durum Cumhurbaşkanımızın Samsun'a ne kadar büyük önem verdiğini gösteriyor. Zaten Samsunlu hemşehrilerimiz de bunun bilincinde. Samsun, 19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Rayyip Erdoğan'ı misafir ederek ve aynı yıl içerisinde 3. kez kendisini ağırlayarak tarihi anlarından birini yaşayacak" dedi.

Başkan Aksu, yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

"1919 Bitmeyen Yolculuk"

"Etkinlikler çerçevesinde 19 Mayıs Pazar günü saat 13.30'da Samsun Tütün İskelesi'nde (Kurtuluş Yolu) 16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkan Piri Reis gemisi ile Samsun'a gelen gençler tarafından Samsun'a ulaştırılan ve yine Dragon Bot yoluyla Samsun'a getirilen bayraklar Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız, burada katılımcılara ve hemşehrilerimize hitap edecektir. Ardından Sayın Cumhurbaşkanımız, Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan "1919 Bitmeyen Yolculuk" adlı dramatik sahne gösterisini izleyecektir. Cumnhurbaşkanımız iftarını da Samsun'da yapacaktır."

Yorumlar (0)