Erdoğan; Afrin bitti, artık Kandil var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de konuştu. HDP’ye 24 Haziran’da gereken dersin verilmesi gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, baş örtüsü sorununu kendisinin çözdüğünü dile getirdi.

Siyaset 20.06.2018, 22:59 14.06.2021, 00:42
Erdoğan; Afrin bitti, artık Kandil var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde Mardin’de Temmuz Şehitler Parkı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bugün Mardin’in coşkuda, heyecanda ve kardeşlikte kendisiyle yarıştığını belirterek, kentin yeni bir dirilişe ve şahlanışa hazırlandığını belirtti. Mardin’in 24 Haziran’da tarih ve destan yazmaya hazırlandığını kaydeden Recep Tayyip Erdoğan, kentin milletin iradesini satışa çıkaran gafillere esaslı bir ders vermeye hazırlandığını ifade etti.

"Şehitlerimizi Anıyorum"

Kürt kardeşlerin tarihlerinin en büyük eziyetini ve zulmünü bu sokak çeteleri yüzünden yaşadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz o dönemde bir taraftan sokak çetelerini temizlerken, diğer taraftan Mardinli kardeşlerimize sahip çıktık. Devlet tüm şefkatiyle vatandaşlarını kucaklarken, teröristlerin başına da çelik yumruğunu indirmekten çekinmedi. Mardin’in ilçelerini eli kanlı canilerden temizlerken şehit düşen güvenlik güçlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Teröristlerin alçakça katlettiği Mardinli sivillere de rahmet diliyorum." dedi.

Afrin bitti, artık Kandil var”

“Reis bizi Afrin’e götür” sloganlarıyla sözü kesilen Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingte yaptığı konuşmada şunları kaydetti.

“Afrin bitti, artık Kandil var. Nerede terör var, katil var, tepelerine bineceğiz. Çukur terörünün izlerini silmek için kısa sürede çalışmaya koyulduk, yıkılanların yerine daha iyisini inşa ettik. Nusaybin’de 6 bin ev zarar görmüştü. Bunların neredeyse tamamı kullanılamayacak haldeydi. Biz hiç vakit kaybetmeden evi zarar gören vatandaşlar için 5 bin 51 konut projesi başlattık. Bunları en kısa sürede hak sahiplerine teslim ediyoruz. Sadece Nusaybin’de yaraları sarmak için 168 trilyon tutarında yatırım yaptık. İnşallah birkaç ay içerisinde Nusaybin’deki çalışmalar bitiyor ve sahiplerine teslim edilecek.”

Özellikle terör örgütünün arkasında olduğu HDP’ye 24 Haziran’da gereken dersin verilmesi gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, baş örtüsü sorununu çözdüğünü dile getirerek şöyle konuştu:

Şimdiden araba hararet yaptı, motor su kaynattı.

“Bugüne kadar Bay Muharrem’in terör örgütleri ile ilgili, FETÖ ile ilgili en ufak bir açıklamasını duydunuz mu. Meslek hayatında herhangi bir başarısına şahit oldunuz mu. Zamanında dershane açmış, yanında çalıştırdığı öğretmenlerin sigortasını bile yatırmamış. CHP Genel Başkanlığına aday olmuş, orada da sıfır çekmiş. Başörtülü kızlarımızın önünü Bay Kemal, Bay Muharrem altına imza attıkları, Anayasa Mahkemesine götürdükleri evraklarla kesmediler mi. Şimdi de diyor ki, utanmadan, ‘Başörtüsü sorununu ben çözdüm.’ Sen neyi çözdün, siz başörtü düşmanısınız. Şimdi oy uğruna bol bol camilerde fotoğraf çektiriyor. Geçen gün, ‘Ben sık sık camiye gidemiyorum ama her gün Cuma kılıyorum’ dedi. Duydunuz mu bunu. Ona göre, 24 Haziran’da gereken dersi Osmanlı tokadıyla vurun. Anlaşılan seçim maratonu Bay Muharrem’e yaramadı, yorgun düştü. Şimdiden araba hararet yaptı, motor su kaynattı. Daha iki ay olmadın sıkıntı ortada. Allah aklına fikrine mukayyet olsun. Rabbim bir an önce Bay Muharrem'i bu eziyetten kurtarsın. Yine de dua ediyorum, beddua değil. Sizin oylarınız üzerinden kabzımal pazarlığı yapanlara, oylarınızı birilerine peşken çekenlere cevabı yine sandıkta vereceğinize inanıyorum. 24 Haziran günü bu milletin iradesini çantada keklik görenlere, bir ver altı al diye pazarlayan siyaset simsarlarına bekledikleri fırsatı vermeyeceğiz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)