Erdoğan, Ak Parti Grup Toplantısında Müjdeli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM'deki grup toplantısına katıldı. Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yeni Anayasa çalışmasına hiç şüphesiz, Cumhur İttifakı olarak öncülük edeceğiz." dedi.

Siyaset 10.02.2021, 12:02 10.02.2021, 13:10
Erdoğan, Ak Parti Grup Toplantısında Müjdeli Açıklamalarda Bulundu

Ak Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce, "Çarşamba günü Millete Sesleniş konuşmamı özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri takdim edeceğim" açıklamasının üzerine Türkiye bugüne kilitlendi. "Erdoğan'ın müjdesi ne olacak?" sorusu bugün cevabını buldu. 

Yeni Anayasa hazırlanması yönünde start veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını darbe anayasasıyla değil, bu ülkeye ve milletimize yakışan yeni sivil bir Anayasa ile karşılayalım, Yeni anayasa teklifimizi geçtiğimiz hafta milletimizle paylaştık. Türkiye, tarihinde ilk defa sivil bir anayasa hazırlama ve gerçek bir özgürlük ortamında milletin takdirine sunma şansına sahip olmuştur. Gelin, hep birlikte yeni Anayasa konusundaki tekliflerimizi yıl içinde hazırlayalım ve tartışmaya başlayalım. Yeni Anayasa çalışmasına hiç şüphesiz, Cumhur İttifakı olarak öncülük edeceğiz. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'ın Ak Parti Grup Toplantısı'nda ki konuşmasından bazı bölümler şöyle:

"Yakında kamuoyuyla paylaşacağımız İnsan Hakları Eylem Planımızda, diğer başlıkların yanı sıra 'yeni Anayasa' meselesiyle ilgili de özet bir çerçeve ortaya koyacağız. Siyasi partilerimize, akademisyenlerimize, üniversitelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, medya mensuplarımıza, velhasıl tüm fikir ve aksiyon insanlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Hep birlikte yeni Anayasa konusundaki tekliflerimizi yıl içinde hazırlayalım ve tartışmaya başlayalım. Anayasalar, doğaları gereği mümkünse toplumun tamamının ama mutlaka kahir ekseriyetinin desteğini almak mecburiyetindedir. Bu da ancak yeni anayasanın ülkedeki tüm kesimlerin kendilerini içinde bulabileceği bir formülle hazırlanmasıyla mümkün olabilir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)