Alexa

Erdoğan, Ak Parti İzmir Adaylarını Açıkladı (Cumhur İttifakı Adayları Kim)

AK Parti'nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan, Ak Parti İzmir Adaylarını Açıkladı (Cumhur İttifakı Adayları Kim)

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında, Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere olmak üzere 5 ilçede aday göstermeyerek MHP'nin adayını destekleyeceklerini kaydetti.

Türkiye'yi 3,5 kat büyütürken İzmir'i de ihmal etmediklerini, son 16 yılda kente 67 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Erdoğan, İstanbul-İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun tamamını bu yıl bitireceklerine işaret etti.

'Çiftçi aç, susuz ne yapacak'

İnşa edilen sulama tesisleriyle İzmir'de 525 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şu anda inşaat çalışmaları devam eden sulama tesisleriyle 129 bin dekar münbit araziyi daha sulamaya açacaklarını kaydetti. Erdoğan, "İzmirli çiftçilerimize toplam 3,5 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal 'Çiftçi aç, susuz ne yapacak' diyor ya. Verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 yılı Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklemelerin bugün müjdesini veriyorum." dedi.

"CHP'li vatandaşlarıma sesleniyorum"

İzmir'de aslında belediyelerin sorumluluğunda olan pek çok yatırımı da son yıllarda bakanlıkların yapmak zorunda kaldığına dikkati çeken Erdoğan, "Güzel İzmir'i tek parti zihniyetinin vesayetinden kurtararak yeniden ülkemizin ve dünyanın sembol şehirlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz. CHP'li vatandaşlarıma sesleniyorum, gelin İzmir'i yeniden demokrasinin ve özgür düşüncenin merkezi haline hep birlikte getirelim. İnanıyorum ki siz de bu CHP zihniyetinden ekmek çıkmayacağını biliyorsunuz. Bunun içinde tamamı yalandan, yanlıştan, çarpıtmadan oluşan, korku siyasetiyle İzmir'i adeta esir almış durumdalar." dedi.

Erdoğan, İzmir'de Ak Parti'nin 25 ilçe adayını açıkladı

İzmir'de 7 ilçede AK Partili belediye başkanının bulunduğunu anımsatan Erdoğan, Zeynel Bakıcı'nın belediye başkanı olduğu Selçuk ve Mahmut Badem'in belediye başkanı olduğu Ödemiş dışındaki Kemalpaşa, Kınık, Menderes, Torbalı ve Kiraz'da mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildiğini söyleyerek, Kemalpaşa ilçe belediye başkan adayı Arif Uğurlu, Kınık, Sadık Doğruer, Menderes ilçe belediye başkan adayı Bülent Soylu, Torbalı ilçe belediye başkan adayı Adnan Yaşar Görmez, Kiraz ilçe belediye başkan adayı Saliha Özçınar Selçuk'ta Osman Başterzi, Ödemiş'te ise Münir Bezmez aday olduğunu açıkladı.

MHP Cumhur İttifakı 5 ilçede desteklenecek

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere olmak üzere 5 ilçede aday göstermeyerek MHP'nin adayını destekleyecek. Aliağa'da MHP'li Serkan Acar, Çeşme'de Sema Aydın, Dikili'de Buğra Akın, Foça'da Serdar Mersin, Narlıdere'de Süleyman Kocabıyık Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

Ak Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları:

 1. Balçova: Evrim Özen
 2. Bayındır: Uğur Demirezen
 3. Bayraklı: Ali Aslan
 4. Bergama: Hakan Koştu
 5. Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu
 6. Bornova: Reşat Gençtürk
 7. Buca: Mustafa Aslan
 8. Çiğli: Okan Korkmaz
 9. Gaziemir: Nazmi Yılmaz
 10. Güzelbahçe: Burcu Dereci
 11. Karabağlar: Bilal Doğan
 12. Karaburun: Ferhan Eroğlu
 13. Karşıyaka: Ayda Maç
 14. Kemalpaşa: Arif Uğurlu
 15. Kınık: Sadık Doğruer
 16. Kiraz: Saliha Özçınar
 17. Konak: Melek Eroğlu
 18. Menderes: Bülent Soylu
 19. Menemen: Durmaz Bayraktar
 20. Ödemiş: Münir Bezmez
 21. Seferihisar: Hamit Nişancı
 22. Selçuk: Osman Başterzi
 23. Tire: Selman İçelli
 24. Torbalı: Adnan Yaşar Görmez
 25. Urla: Adıgüzel Demirel

MHP'nin açıklanan belediye başkan adayları:

 1. Aliağa: Serkan Acar
 2. Çeşme: Sema Aydın
 3. Dikili: Buğra Akın
 4. Foça: Serdar Mersin
 5. Narlıdere: Süleyman Kocabıyık

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 21:21
YORUM EKLE

banner325