Erdoğan; Bahçeli'nin Dik Duruşunu Takdirle Takip Ediyoruz

AK Parti Yozgat İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 seçimlerine yönelik kararıyla ilgili konuştu.

Siyaset 14.01.2018, 20:08 14.01.2018, 20:24
Erdoğan; Bahçeli'nin Dik Duruşunu Takdirle Takip Ediyoruz

AK Parti Yozgat 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Erdoğan, Arif Nihat Aysa’nın "Bayrak" şiirini okuyarak, şehit ve kahramanlara selam gönderdi.

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 seçimleri ile ilgili kararına değinerek, kendisine şahsı, partisi ve milleti adına teşekkür etti.

"Şimdiden 2019’un safları ortaya çıkmaya başladı"

Erdoğan, "YEni Sistem" in önemine ve "İttifak" konusuna da değinerek; “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 2019 yılında tam manası ile uygulamaya geçecek. Yeni sistemin önemini bizim kadar rakiplerimiz de görüyor. Aynı şekilde dış güçler de bu meselenin çok iyi farkında. Yeni sistemde yürütme ile yasama tamamen ayrıldığı için ittifaklara, ortak aday göstermeye uygun bir zemin ortaya çıktı. Şimdiden 2019’un safları ortaya çıkmaya başladı" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi  Lideri Devlet Bahçeli'ye bir kez daha teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

MHP'nin  Eskiden Beri desteğini Gördük

"MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi için şahsımızı destekleme kararını ilan etmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyduk. Bu önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak niye oyunları, şimdiden bozan fevkalade dirayetli bir karardır. Eskiden beri pek çok kritik dönemde desteğini gördüğümüz, özellikle de 15 Temmuz’dan beri sergilediği dik duruşu ile takdir ile takip ettiğimiz Sayın Devlet Bahçeliye bu vesile ile partim, şahsım ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki bu yerli ve milli duruşa ana muhalefet partisi de katılsın. Ancak ana muhalefet partisi yerli ve milli duruştan pek anlamadığı için böyle bir şeyin içerisinde yer alması mümkün değildir. Bizim bu yolculuğumuz 7 Ağustos’ta başladı. 7 Ağustos’ta başlayan bu süreç güçlenerek buraya geldi. İnşallah daha da güçlenerek yola devam edecek” 

Yorumlar (0)
banner442