banner434

Erdoğan: Bir bakkal dükkanın olsa çırağa teslim eder misin

Sultangazi 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda vatandaşlara seslendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir kaç gün içinde daha müjdelerimiz olacak" dedi.

Siyaset 15.06.2018, 20:50 15.06.2018, 21:16
Erdoğan: Bir bakkal dükkanın olsa çırağa teslim eder misin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi 'de Düzenlenen mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve binlerce vatandaş katıldı. Seçime sekiz gün kaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Rabbim inşallah sekiz gün sonra Türkiye'de bir demokrasi bayramını da yaşatsın. Çıktığımız bir yolculuk var. Karşımızda birleşenleri görüyorsunuz. Bunların bu ülke için yapacağı bir şey var mı? Terörle mücadele gibi bir derdi var mı ? Ne diyorlar."Kapatacağız" Yüksek hızlı treni kapatacağız. Dördüncü köprüyü de ben yapacağım diyor. Soruyorlar gazeteciler nereye yapacaksınız " Çalışırız uygun bir yere yaparız" diyor. Daha senin plan projen yok. Bu iş ustalık işi. Büyük Türkiye güçlü lider ister. Ustalık ister. Bir bakkal dükkanın olsa çırağa teslim eder misin" dedi.

Türkiye'yi 16 senede 3,5 kat büyüttüklerini söyleyen Erdoğan, "Sağlık , adalet , emniyet. Bunun üzerine ulaşım, tarım kültür ,turizm onurlu şahsiyetli dış politika dedik. Biz konuşmayız yaparız. İlk göreve geldiğimizde okulların sayısına bakın şimdi okulların sayısına bakın." dedi. 

"Halletmiyorsanız biz hallederiz. "

Dünya 5'ten büyüktür dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Bunu derken neyi kastediyoruz. BMGK'da bütün ülkeler yerini almalı diyoruz. Biz one minute derken neyi kastediyoruz. Sen bir siyonist , İsrailli olabilirsin. Sen öldürmeyi iyi bilirsin yediden yetmişe Filistinli yavruları Gazze'de öldüren değil mi bunlar. Bunlara karış biz mücadele verdik. Çıkmış Bay Muharrem konuşuyor. Kudüs meselesini bile kalktı Bay Muharrem onu istismar etmeye çalıştı" dedi. Muhalefetin Afrin'e gitmeyin dediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Afrin'e gitmeyin Cerablus'a gitmeyin dediler gittik mi gittik. Şu ana kadar orada Mehmetimiz, ÖSO teröristlere karış büyük mücadele verdi. Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridorunu kaldırdık. Şimdi sırada Kandil'i bombalıyoruz. Biz onlarla dost geçinenlere diyoruz ki siz halledin. Halletmiyorsanız biz hallederiz. Bir kaç gün içinde daha müjdelerimiz olacak. Rabbim Mehmetçiğimizi korusun" dedi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel Paşa ile ilgili söylediği sözlere de tepki gösteren Erdoğan, "Bay Muharrem İsmali Metin Paşa'ya saldırıyor. Erdoğan'ı masada alkışlaması benim aleyhimde diyor. Ne alakası var. Bir general partili olamaz diyor. O partili değil. Toplantı parti toplantısı değil. Türkiye Esnaf Sanatkarlının toplantısı. General protokol olarak orada duruyor. Ben anayasanın amir hükmü gereğince başkomutanım. Zaten Bay Kemal de bundan kurtulmak için bunu aday yaptı. Kendisi aday olmadı. Bir an önce o koltuğunu kimseye kaptırmamak için aday yaptı.

Kazanamayacağını biliyor. Bay Muharrem kazanamazsam bırakacağım dedi. 24 Haziran'da göreceğiz" dedi. 

Yorumlar (0)