Erdoğan; "Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir bölge var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim ülkemizde 'Kürdistan' diye bir bölge var mı? Niye 'beka meselesi' dediğimizi anlıyor musunuz? Bizim ülkemizde Doğu Anadolu'muz var, bizim Güneydoğu Anadolu'muz var, bizim Karadeniz'imiz var, bizim Akdeniz'imiz var,

Siyaset 01.03.2019, 20:33
Erdoğan; "Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir bölge var mı?

"Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir bölge var mı? Niye beka meselesi dediğimizi anlıyor musunuz? İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var, defol oraya git. Biz, size bu toprakları böldürtmeyeceğiz."ifardelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne diyor? 'Biz sırtımızı YPG'ye dayadık.' Sırtını nereye dayamış? 'PKK'ya dayadık' diyor. Peki biz sırtımızı nereye dayadık? Halka ve Hakk'a dayadık. Bizim farkımız bu. Şimdi de kalkmışlar yeni yeni bazı şeyler uyduruyorlar." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rtvinde Valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap ederek, "Halife Harun Reşit'in, Sultan Alparslan'ın, Fatih'in, Yavuz'un, Kazım Karabekir'in yadigarı olarak intelediği Artvin'in, İskitler'den Hazarlar'a kadar tarihte tüm önemli medeniyetlerin gözde şehri olduğunu söyledi.

"Tabiatı güzel, havası güzel, insanı başka güzel Artvin. Binbir çeşidin, binbir lezzetin, binbir güzelliğin şehri Artvin. Çeşit çeşit bitkileriyle yeşilin her tonuna sahip, cennet bahçelerinin timsali Artvin. Kardeşliğin, birliğin, dayanışmanın şehri Artvin. Müziğiyle, folkloruyla, sanatıyla gümrah bir ırmak gibi kültürümüzü besleyen Artvin. Kaşgar Dağları kadar yüce, Karadeniz kadar vakur, Çoruh Nehri kadar coşkulu, yaylaları kadar ferah gönüllü insanların şehri Artvin. Turizmiyle, barajlarıyla, madenleriyle ülkemizin iftihar tablosu Artvin. Bugün sizleri bir kez daha gönülden selamlıyorum Artvin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borçka-Artvin ayrımı Murgul-Damar Yolu'nu Artvin-Ortaköy çalışmalarını, Şavşat ayrımı Veliköy Yolu'nu, Yusufeli köprülerini Artvin ayrımı Ardanuş Yolu'nu ve Borçka Muratlı ayrımı Camili Yolu'nu bu yıl tamamlayacaklarını aktardı. 

Şavşat geçiş yolunu Yusufeli, Sarıgöl ayrımı Öydem Yolu'nu ve Yusufeli Baraj Gölü altında kalan yol yerine ise yapılan yolların seneye tamamlanacağını belirten Erdoğan, Borçka- Güreşen Köprüsü'nün inşaatına başlandığını belirtti.

"Bu toprakları böldürtmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir bölge var mı? Niye beka meselesi dediğimizi anlıyor musunuz? İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var, defol oraya git. Biz, size bu toprakları böldürtmeyeceğiz." şeklinde konuşah Erdoğan valilik önünde düzenlenen toplu açılış törenindeki halka hitabında, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı merkezdeki, Ardanuç'taki, Arhavi'deki, Murgul'daki anadolu imam hatip liselerini, merkezdeki fen lisesi öğrenci pansiyonunu, Hopa'daki ortaokulu ayrıca merkezdeki anaokullarının resmi açılışını yaptıklarını belirtti.

Borçka Devlet Hastanesinin ve Murgul Entegre İlçe Hastanesinin resmi açılışlarını da gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı gençlik merkezlerinin çim sahaları ve yurtların açılışlarını da yaptıklarını anlattı.

"İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var, defol oraya git"

"Bizim ülkemizde 'Kürdistan' diye bir bölge var mı? Niye 'beka meselesi' dediğimizi anlıyor musunuz? Bizim ülkemizde Doğu Anadolu'muz var, bizim Güneydoğu Anadolu'muz var, bizim Karadeniz'imiz var, bizim Akdeniz'imiz var, bizim Orta Anadolu'muz var, bizim Ege'miz var, bizim Marmara'mız var ve 780 bin kilometrekareyle bizim vatan topraklarımız var. Ama Kürdistan, istiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var, defol oraya git. Biz, size bu toprakları böldürtmeyeceğiz.Ne diyor? 'Biz sırtımızı YPG'ye dayadık.' Sırtını nereye dayamış? 'PKK'ya dayadık' diyor. Peki biz sırtımızı nereye dayadık? Halka ve Hakk'a dayadık. Bizim farkımız bu. Şimdi de kalkmışlar yeni yeni bazı şeyler uyduruyorlar." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)