Alexa

Erdoğan; Bu Bir Virüs Hareketidir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sözlerine tepki göstererek, bunun tamamen bir virüs ve fitne hareketi olduğunu belirtti.

Erdoğan; Bu Bir Virüs Hareketidir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularına cevap verdi. Erdoğan, özellikle CHP kanadından partili cumhurbaşkanlığına yönelik gelen eleştirilere cevap verdi.

Erdoğan, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adayı olması halinde destekleyebilecekleri yönündeki açıklamasına ilişkin, “Onu değerlendirmeye gereksiz buluyorum. Bu tamamen bir virüs hareketidir, bir fitne hareketidir. Sayın Baykal bu işlere oynamayı bıraksın da kendi başının çaresine baksın” dedi.


CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partili cumhurbaşkanına yönelik eleştirilerine cevap veren Erdoğan, “Onu ben pek yoruma gerekli görmüyorum. Kendisine bir tavsiyem var. Siyasi tarihi okusun, öğrensin. Hepsinden öte kendi partisinin siyasi tarihini öğrenmesi lazım. Dün yaptığı konuşma ile zaten kimlerin temsilcisi olduğunu da ortaya koydu, ‘Aykırı sese tahammülüm yok, gereğini yaparım’ dedi. Aykırı sesler her zaman her yerde olacaktır, asıl olan ona tahammül edebilmektir. Tavsiyem şu, siyasi tarihi öğrensin, partisinin siyasi geçmişini, hep övünüyor ya, onu iyi öğrenmesi lazım. Gazi Mustafa Kemal’den İnönü’ye kadar onları iyi değerlendirir, okursa bunu da öğrenecektir” dedi.

YORUM EKLE

banner307

banner313