Erdoğan'dan ABD'ye Çağlayan Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD'de açılan dava ile ilgili konuşarak, “Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor” dedi.

Siyaset 08.09.2017, 15:17
Erdoğan'dan ABD'ye Çağlayan Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a hareketi öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında atılan adımların siyasi olduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan eski bakan Zafer Çağlayan hakkındaki iddianame konusunda ABD'ye tepki göstererek, "Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Şu anda bunu hukuki bir mantık içerisinde yorumlamak mümkün değil. Eski Ekonomi bakanımıza yönelik atılan bu adımı ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik bir iddiayı ortaya koymuş değiller. İran'la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak yaptırım kararı almadık. Atılan bu adımlarla siyasidir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Sarraf olayı da öyledir Halk Bankası Müdürümüzle ilgili konu da öyledir. Amerikan yönetiminin içine düştüğü aczi gösteriyor."

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)