Erdoğan'dan Belediye Başkanlarına Çok Sert Uyarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifaları istenen Belediye başkanların buna direnmeleri karşısında neticenin çok ağır olacağını vurguladı.

Siyaset 19.10.2017, 11:39
Erdoğan'dan Belediye Başkanlarına Çok Sert Uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Polonya ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan istifaları istenen başkanlarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulunarak; "istifaları istenen başkanların buna direneceklerini düşünmek istemediğini belirtti ve ekledi: Çünkü onun neticesi ağır olur!" dedi.

Bazı belediyelerdeki görev değişikliği süreciyle ilgili iddialar... Mesela Melih Gökçek’in kimileri odasını topladığından söz ederken, kimileri de direndiğinden bahsediyor... 

İstanbul’da, Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu cevap verdi, istifasını o şekilde gönderdi. Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Niğde’nin de istifasını verdiğini duydum. Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde. Bursa’yla da yarın Sayın Başbakan veya ilgili genel başkan yardımcımız veya şahsım görüşeceğiz."

Geçtiğimiz günlerde diğer partilerin belediye başkanlarında da değişim gerekliliği olabileceğinden söz etmiştiniz...

Diğer partilerde hiçbir sorun yok gibi düşünülmemeli anlamında söyledim. Sorun varsa, ilgili partilerin yönetim kadroları gereğini yapmıyorsa, İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmak durumunda kalabilir. Örneğin kayyum atanmasaydı o belediyeler devletten aldığı paraları yine Kandil’e göndermeye devam edeceklerdi.

Peki AK Parti’nin istifalarını istediği başkanlar buna yanaşmazlarsa, istifa etmemekte direnirlerse ne olacak?

Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur.

Yorumlar (0)