Erdoğan'dan Yerel Seçim Uyarısı! (İttifak İçin Ne Dedi?)

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde teşkilata yerel seçimlerle ilgili yol haritasını gösterdi. Erdoğan, "gönüllere dokunun, kibirli olmayın. (İl başkanları) Bana sormadan istifa etmeyin.' dedi.

Siyaset 16.09.2018, 14:23 16.09.2018, 14:38
Erdoğan'dan Yerel Seçim Uyarısı! (İttifak İçin Ne Dedi?)

Erdoğan AK Parti yöneticilerini, Belediye başkanlarını ve Başkan adaylarını uyardı İl başkanları toplantısında basına kapalı bölümünde Ak Parti teşkilatına yerel seçimlerin yol haritasını çizdi.

Erdoğan’ın toplantıda yerel seçimler ile ilgili mesajlar vererek; "7’den 70’e makam gözetmeksizin herkes tasarruf etsin. İllerinize döner dönmez sahada olun. Sahada olduğunuz sürece kravatı çıkarın, gönüllere dokunun, kibirli olmayın. (İl başkanları) Bana sormadan istifa etmeyin. Yarım kalmış projeler bitmeden yeni projelere başlamayın. Öncelikli yapılması gereken çalışmaları listeleyin ve bana bildirin." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerel seçimlerle ilgili MHP ile ittifak konusunada değinerek, "24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığında ve Mecliste MHP ile ittifak yapmıştık. Mahalli idareler seçimlerinde böyle bir imkan olur mu bakacağız. Eğer böyle bir imkanı karşılıklı olarak hakikaten ortaya koyabilirsek biz birlikte bunu da değerlendiririz. Çünkü Cumhur İttifakı'ndaki dayanışmamız ne ise yerel seçimlerde de bu ittifakı gerçekleştirme imkanımız olabilir" dedi.

Yorumlar (0)