Alexa

Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olacağı tarih belli oldu!

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı'nın AK Parti’ye, kurucusu olduğu ilk genel başkan olduğu partiye tekrar üye olmasının önünde bir engel kalmadığını söyledi.

Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olacağı tarih belli oldu!
banner327

Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde bir otelde düzenlenen Türkiye-Afrika Tarım Bakanları 1. Toplantısı ve Tarım İş Forumu’na katılan Başbakan Yıldırım cuma namazı çıkışında, AK Parti’de alınan olağanüstü kongre kararını değerlendirdi. 

Başbakan Binali Yıldırım, "2 Mayıs’ta Salı günü grup toplantımızı parti genel merkezinde yapacağız, bu toplantıda da Cumhurbaşkanımızın partiye üyeliğini tekrar başlatmış olacağız. Bilindiği gibi 16 Mart’ta yapılan halk oylamasıyla birlikte,Cumhurbaşkanımızın AK Parti’ye, kurucusu olduğu ilk genel başkan olduğu partiye tekrar üye olmasının önünde bir engel kalmamıştır. Dolayısıyla 2 Mayıs’ta yapacağımız genel merkezdeki toplantıda kurucu genel başkanımız ve liderimiz,Cumhurbaşkanımızın üyelik girişimini yapmış olacağız. 21 Mayıs’ta da AK Parti’nin olağanüstü genel kongresini toplayacağız" açıklamasını yaptı.

Başbakan Yıldırım, açıklamanın ardından camiden vatandaşları selamlayarak ayrıldı. Başbakan Yıldırım’ın gece geç saatlerde saatlerde İstanbul’a gitmesi bekleniyor. 

YORUM EKLE