Alexa

Erdoğan Meral Akşener İle İlgili Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran temaslarının ardından uçakta gazetecilerin Meral Akşener ile ilgili sorusuna cevap verdi.

Erdoğan Meral Akşener İle İlgili Ne Dedi?

 İran temaslarının ardından uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Meral Akşener ile ilgili soruya cevap vererek;Daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı olmadığını söyledi.

Son zamanlarda Ak Parti'de ve Ak Partili Belediyelerle ilgili istifalar sorusunu da yanıtlayan Erdoğan;  "Bizim siyasi partimiz, aynı zamanda bir davadır. Bu davaya inanmış olanlar, bu davaya gönül vermiş olanlar, gerektiğinde genel merkeze gelir istifasını teklif eder, ondan sonra da bir başka arkadaşla yola devam edilebilir. Zaten istifa eden de, partiden istifa amacıyla değil, bulunduğu makamı boşaltmak için o tür bir adım atar. Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. "dedi.

2019'un Mart ayında seçim yapılacağını belirten Erdoğan; "Bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir" diye konuştu. İstifası istenecek belediye başkan sayısının belirlenip belirlenmediğine ilişkin konuşan Erdoğan, "Hayır, öyle bir şey olmaz. Biz, olduğu zaman, bazı şeyler önümüze geldiği zaman, ona göre değerlendirmemizi yapıyoruz. 2019’un martında yerel seçimler yapılacak. Dolayısıyla biz hazırlıkları yaparak girmek durumundayız" açıklamasında bulundu. 

Meral Akşener’in milliyetçi tabanda belli bir hareket getireceği yönündeki iddiaları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı yok" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 19:07
YORUM EKLE

banner307

banner313