Alexa

Erdoğan, Milli irade bizim her şeyimizdir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda düzenlenen "Geleneksel Beyoğlu İftarına katıldı. Erdoğan burada yaptığı açıklamada; anneler gününü tebrik ederek, "anneler için gün olmaz." dedi.

Erdoğan, Milli irade bizim her şeyimizdir

"Kazanı kaynatıp sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul halkı 23 Haziran'da gereken cevabı verecektir." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyaset meydanı, er meydanıdır. Kendine güvenenlere bu meydan hep açıktır. Kendine güvenmeyenler ise tıpkı geçmişteki Gezi olaylarında tencere tava çalma hadiselerinde olduğu gibi kendileri çalar, kendileri oynar ama sonuçta sağda solda taşkınlık yapanların değil, milletin dediği olur." dedi. 

"BEN ÖPTÜM, SİZ DE ÖPÜN"

Taksim Meydanı'nda düzenlenen "Geleneksel Beyoğlu İftarı"nda konuşan Erdoğan, Anneler Günü'nü kutlayarak, "Anneler Günü'nü tebrik ediyorum derken şöyle bir parantez açıyorum, çünkü anneler için gün olmaz. Anneler hayat boyu anılması, kutlanması gereken varlıklardır. Bizim dinimizde cennet annelerin ayakları altındadır, babaların değil. Annelerin ayaklarının altı öpülesidir. Ben öptüm, siz de öpün. Vatanımızın bekası için ciğerparelerini kara toprağa veren tüm fedakar şehitlerimizin annelerine buradan bir kez daha ülkem ve milletim adına minnettarlığımızı ifade ediyorum." dedi.

Milletin gereken dersi 23 Haziran'da vereceğine inandığını ifade eden Erdoğan, "Dağdan talimatlar geliyor. Terörist başlarının kimlerle beraber olunması gerektiğini isim vererek CHP'nin adayıyla beraber olmanız gerektiğini ta oradan söyleyenlerin kimler olduğunu herhalde televizyonlardan izliyorsunuz." dedi.

"Bakalım Belçika'da bu karara karşı kampanyalar başlatılacak mı?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sandıklardan oyları çalanlarla milletin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal vermediğini belirterek,  "Yüksek Seçim Kurulu da işte bunların hepsini tek tek tespit etmek suretiyle belirlemiş ve böylece iptale gidip 23 Haziran'ı da seçim tarihi olarak belirlemiştir. Dünyanın neresinde demokrasinin en önemli işlerlik aracı olan seçimlerin şaibeden arındırılmak üzere yenilenmesine karşı çıkıldığı görülmüştür? İşte dün Belçika'nın bir şehrinde de yerel seçim için yenilenme kararı verildi, daha yeni. Bakalım Belçika'da bu karara karşı kampanyalar başlatılacak mı? Bu kararı veren yargı mensupları isim isim sayılıp tehdit edilecek, çete yaftası vurularak itibar suikastına maruz bırakılacak mı?" dedi.

"Asla müsaade etmeyeceğiz."

Milli iradeyi, demokrat postu altındaki faşist ruhlu tek parti özlemcilerinin hezeyanlarına kurban vermeyeceklerini söyleyen Erdoğan, Milli irade bizim her şeyimizdir, sonuna kadar savunacağız. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine kullanışlı ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu demokrasi nasipsizleri ne yaparsa yapsın, ne derse desin umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin, milletin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz." dedi.

"Sanatçı, sanatıyla konuşur"

Sanatçı sanatıyla zaten gereken cevabı bulunduğu alanlarda her zaman verdiğini ve vereceğini belirten Erdoğan, "Ama benim de söyleyecek bir lafım var, kusura bakmasınlar. Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz. Sanatıyla konuşan sanatçıları da biz baş göz ederiz, onlar için de elimizden gelen ne varsa onu yaparız." dedi.

"Siyaset meydanı, er meydanıdır"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin yenilenmesi kararının, yaptıkları işin ne kadar doğru olduğunu göstermesinin yanı sıra önlerinde katetmeleri gereken daha çok yol bulunduğunu da gösterdiğini kaydeden Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin demokrasiyle yönetilen bir hukuk devleti olduğu gerçeğini eninde sonunda herkes kabul edecek. Siyaset meydanı, er meydanıdır. Kendine güvenenlere bu meydan hep açıktır. Kendine güvenmeyenler ise tıpkı geçmişteki Gezi olaylarında tencere tava çalma hadiselerinde olduğu gibi kendileri çalar, kendileri oynar ama sonuçta sağda solda taşkınlık yapanların değil, milletin dediği olur." şeklinde konuştu.

Atatürk Kültür Merkezi'ne Gezi olayları sırasında asılan pankartlara dikkat çeken Erdoğan şöyle konuştu:

"Yüz milyonlarca insanın da umuduyuz"

"Atatürk Kültür Merkezi'nin gövdesine bunlar hangi pankartları astılar? Bize yakışmayan, bize uymayan ne kadar dünyada meşhur aşırı uçlar varsa onların kan kokan pankartlarını astılar. Değerli kardeşlerim, o pankartların hepsi sökülüp atıldı. Şimdi biz burada, hemen arkamızda Türkiye'nin inşallah en büyük, dev opera salonunu yapıyoruz ve bu salon Türkiye'ye değil, dünyaya örnek olacak. Bakın biz iş üretiyoruz. Onlar ise bu tür salonları cam çerçeve indirmekle hep meşgul oldular. Şimdi 23 Haziran'da bir kez daha milletimizin hakemliğine gidecek olmaktan memnunuz. İstanbul için çok büyük hayallerimiz, projelerimizin olduğunu da biliyorsunuz. Bugüne kadar ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırma kararlılığımızdan en küçük bir taviz vermedik. İnşallah ülkemizi bölgemizde ve dünyada yaşanan sıkıntılı süreçten de en güçlü şekilde çıkartmakta kararlıyız. Türkiye'nin sadece 82 milyon vatandaşından ibaret olmadığını aynı zamanda yüz milyonlarca insanın da umudu olduğunu biliyoruz. Eski Türkiye bakiyesi bir avuç seçkinin kendi ihtirasları adına bu umudu söndürmesine asla göz yumamayız." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE