Erdoğan; Oyununuzu Gördük ve Meydan Okuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da Ak Parti Dayanışma Meclisine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Amerika'yla yaşanan krize değindi. Erdoğan, "Darbeyle yapamadıklarını, parayla yapmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Siyaset 12.08.2018, 23:02
Erdoğan; Oyununuzu Gördük ve Meydan Okuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da Ak Parti Dayanışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, doların artışına değinerek, "Darbeyle yapamadıklarını, parayla yapmaya çalışıyorlar" dedi.

Döviz alma konusunda bankaları ve sanayicileri uyaran Erdoğan, gerekmesi halinde B ve C planlarını devreye sokabileceklerini belirtti. Erdoğan yaptığı konuşmada; ''Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir'' ifadelerini kullandı.

EKONOMİK SAVAŞ

Doların yükselmesini ekonomik savaş olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Provokasyonla darbeyle yapamadıklarını şimdi parayla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Buna açık ifadeyle 'ekonomik savaş' derler. Ülkemizde döviz kurunun 15 Temmuz öncesi bulunduğu 2,8 seviyesinden bugün 6 lirayı geçmesinin ne ekonomik ne de mantıklı bir izahı vardır. Türkiye 20 yıl önce Asya ülkelerinde yaşandığı gibi bir finans kriziyle mi karşı karşıya? Hayır. ABD ve İngiltere'de olduğu mortgage kriziyle mi karşı karşıya? Hayır. Yunanistan gibi iflas mı söz konusu? Ama buna rağmen kredi kuruluşları onu yine yükseltiyorlar. Dedim ya ekonomik savaş." dedi.

Meydan Okuyoruz!

Trabzon'dan amerikan'ın oyunlarına rest çeken Erdoğan, 'Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar. Türkiye'nin notunu imdirecekmiş. İndirsen ne yazar. Bu millet mandacılığı yüz yıl öncesi elinin tersiyle itmiş bir millet. Türkiye'yi tehdit etmek hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir. Milletimiz gönlünü ferah tutsun'' şeklinde konuştu

Peki fırtınanın sebebi nedir? Ekonomik hiçbir sebebi yok. Bu işin bir adı var mıdır? Vardır, Türkiye'ye operasyon çekmektir. Trabzon'dan ilan ediyorum, oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz." 

Yorumlar (0)