Erdoğan; Türk Milleti Olarak Önce Kendimizi Toplayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına dair yaptığı açıklamada, daha çok şeylerin geleceğine vurgu yaptı.

Siyaset 15.12.2017, 19:38 15.12.2017, 20:06
Erdoğan; Türk Milleti Olarak Önce Kendimizi Toplayacağız

Erdoğan, "Ataşehir'i zaten arkadaşlarımız sağolsun en güzel şekli ile ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro hattının ilk etabı olan Üsküdar -Ümraniye Metro Hattının açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada; "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun makinist olmasını teklif eden vatandaşlara cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlara öyle bir şey teslim edilir mi ?Onlara beş koyunu ver kaybolur gelirler. Nasıl biz onlara 700 bin kişiye hizmet verecek metro hattının teslim ederiz. Biz CHP belediyesinden İstanbul’u almadık mı? İstanbul halkı bunların işini bitirdi. Geldik su işini hallettik. O pis havayı da temiz havaya çevirdik Biz adeta Ferhat ile şirin gibi. Şirin millet biz de Ferhat olduk dağları deldik." dedi.

Üsküdar Meydanı’nda gerçekleşen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can , Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tutturmuş bir Man Adası Man adası. Man kafa olmaktan kaynaklanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada şöyle dedi; "Yüzde 11, 1 büyüme ile dünyada bir numara olduk. İlk üç çeyreğin ortalaması 7,4. Buna rağmen ekonomiyi olumsuz göstermeye ana hıyanet partisi katıldı. Bu ülkenin düşmanlarının değirmenine su taşımaya çalışıyor. Milletimiz sandıkta 2019 'da gereken cevabı verecek. Ana muhalefet partisini ana hıyanet partisine getirenlere CHP’nin kendi seçmenleri de gereken cevabı verecek. Tutturmuş bir Man Adası Man adası. Man kafa olmaktan kaynaklanıyor. Yatıyor kalkıyor Man adası. Man kafa bunlarla iyi yatıp kalktı. Bütçe müzakerelerinde sürekli bunu zikretti. Arkadaşlarımı Ataşehir’i zaten en güzel şekliyle ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek. Çünkü bunların karakterinde bu var. 15 Temmuz gecesi darbecilere alkış tutanlar, dün akşam yine bir şey konuyor. 15 Temmuz gecesi 23 17'de Atatürk Havalimanı'nda oradaydın. Tanklar oradaydı. 10 binlerce halkım oradaydı.

Milletimiz bunları affetmeyecek

Tanklarla adamları görüşme yapıyor. Görüşmeyi yaptıktan sonra buyur ediyorlar Bakırköy belediye başkanının evine gidiyor." O gece olan bu hadiseler sebebiyle oteller kapalıydı onun için eve gittik" diyor. Tribünden maç izler gibi TV ekranlarından darbeyi izledi beyefendi kahvesini yudumlayarak. Böyle bir girişim olursa tankların gönünde önce ben dururum diyordu. 2019 ‘da en güzel cevabı vermek için hep beraber çok çalışacağız. CHP'ye gönül veren kardeşlerimize de anlatmamız lazım. Dünyanın ilk üçünde yer alacak bir havalimanı yapıyoruz. Bu kalkınmanın en güzel örneği. Biz bunlara meşgulüz. Bunlar kumpas davalarıyla meşgul oralara dosya taşıyorlar. Kim için ABD için FETÖ için taşıyor. Milletimiz bunları affetmeyecek. Terör örgütlerini değil de onlara yapılan operasyonları eleştirenleri unutmayacak. Görüştükleri herkese Türkiye’yi kötüleyenleri milletimiz affetmeyecek. 2019 bu hesaplaşmanın sandık başında yapılacağı tarihi bir yıl olacaktır. Türkiye Suriye'deki mücadelesinden Irak'taki mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir.

Kudüs Türkiye’nin Filistin başkentidir.

Türkiye AB'nin kendisine yönelik haksız adaletsiz tavırlarına karşı yürüttüğü mücadeleden asla vazgeçmeyecek Türkiye NATO'da, ABD'de karşı karşıya kaldığı iki yüzlülükleri asla unutmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusunu ve şahsımı tatbikatlarında düşman olarak gösterecek kadar zıvanadan çıkanların yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Suriye’de bölücü terör örgütünü, ihanet çetesi FETÖ'yü kendi toprakları besleyip büyütenlere bu işlerin öyle kolay olmadığını mutlaka göstereceğiz" dedi.

ABD'nin Kudüs kararına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan," Şimdi önümüzde Kudüs var. Kudüs’te taciz, tecavüz, haksızlık, hadsizlik, edepsizlik var. Bugün her zamankinden çok kenetlenmeye ihtiyacımız var. Kudüs'ü bir terör devletinin başkenti haline getirmeye çalışmak hiçbir inanç sisteminin bilhassa Müslümanların kabul edebileceği bir şey değildir. Müslümanlar olarak düştüğümüz yerden kalkacaksak bunu Kudüs’ten başlatmalıyız. Kudüs şuur, İstanbul şiirdir. Mekke ve Medine bir alternatif olmadığı gibi Kudüs'ün de başka bir alternatifi yoktur. Bu şehirden vazgeçmek lagarımızda yok. Kudüs onurumuzdur. İzzetimizdir. Kırmızı çizgimizdir. Kudüs Türkiye’nin Filistin başkentidir. İşgal altındadır. İşgal altında olması hasebiyle resmi adımlar atılamıyor ama bilsinler ki Kudüs bizim başkentimizdir doğu Kudüs başından beri ilan ettiğimiz Filistin başkentidir. ABD’nin Kudüs kararı Ortadoğu’nun kucağına atılmış yeni bir bombadır. Son bir asırdır İslam dünyasına yalnız Mescid-i Aksa’yı değil bütün Kudüs’ü unutturmaya çalışıyorlar.

Türk Milleti Olarak Önce Kendimizi Toparlayacağız

Oralarda olaylar çıkıyor. “Gitmeyin” Bu tür telkinlerle Müslümanları Kudüs'ten uzak tutulabilen sinsi plan elbette oraları bizim olmaktan çıkarabilir. Morfin vurulan kişi acı hissini kaybettiği için orayı kesip atsanız da farkında olmaz. Kudüs’ümüze ve onun nezdinde hepimize göz dikenler ellerinde morfin dolu şırıngalar peşimizde dolaşıyor. Annesinin kucağında yavru dipçiklerle terörist İsrailli asker. Bunlar Devlet terörü estiren kişiler. Bunlar kadınlara saldıracak kadar hain alçak. Bunlar Ambulanstaki yaralı Filistinliyi oradan çekip alacak sürüyerek götürecek kadar hain. Şu anda Kudüs’ün feryadı bizi kendimize getirmiyorsa bundan sonra gelecek hiçbir tehdit bizi bu rehavetten uyandırmaya yetmeyecek. Müslümanla ve insanlık bizden, kınamaktan daha öte bir adım bekliyor. Şayet bu son adımın ardından Kudüs’te hiçbir şey değişmezse Müslümanlar olarak bu vebalin altında kalkamayız. Biz uyuyan bir millet olmadığımızı göstermek durumundayız. Aynen 15 Temmuz'da nasıl FETÖ'nün darbeci hainlerine, alçaklarına bu millet gereken cevabı verdiyse inşallah şimdi de Kudüs için verir. Telin etmek şimdiye kadar işgali ve zulmü durduramadı. Kınamak, bağırmak bundan sonra da işgali ve zulmü durduramaz. Kimse Müslümanlara hakkını vermez. Hakkımızı kendimiz almak zorundayız. Bosna'da, Irak'ta, Suriye'de Arıkan’da Müslümanlar haklıydı ama kazanan gücü elinde bulunduran zorbalar oldu. Bu bozuk düzeni değiştirme zamanı gelmiştir. Son Kudüs kararı İslam dünyasına yeni operasyonların habercisidir. Yeterli tepkisi göstermezse gerisi gelir. Elde edeceğimi başarı da Müslümanlar için bir dönüm noktası olacaktır. Türk milleti olarak önce kendimizi toplayacağız. Sonra da tüm kardeşlerimizle Birbirimizle kenetleneceğiz. Allah'ın izniyle zafere yürüyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından kurdela kesilerek metro hattı hizmete açıldı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)