Alexa

Erdoğan Zirvesinin perde arkası!

CHP Milletvekili Deniz Baykal, Erdoğan ile Saray'daki görüşmesinin perde arkasını anlattı.

Erdoğan Zirvesinin perde arkası!

Zirveye ilişkin Kılıçdaroğlu'nun haberi olmadığı yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanlayan Baykal, koalisyon pazarlığı iddialarını ise reddetti.

CHP liderinin kendisine, koruma amaçlı gitmemesi konusunda uyarıda bulunduğunu da anlatan Baykal, buna rağmen görüşmenin doğru olacağını düşündüğünü ve bu nedenle Erdoğan ile bir araya geldiğini ifade etti.

CNN Türk ekranlarında Tarafsız Bölge'ye konuk olan Deniz Baykal canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP'nin TBMM Başkanı adayı olarak gündeme gelen Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanlığı Konutu'nda yaptığı görüşmenin perde arkasını anlattı.

Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmeden haberi olmadığı yönündeki haberleri yalanlarken aralarında geçen konuşmadan önemli noktaların altını çizdi. İşte Baykal'ın açıklamalarından satır başları:

KEMAL BEY'E HABER VERİP GİTTİM

Benim adım üzerinde partimde önemli bir tartışma yaşandı. Bu tatışmanın temelinde ise Sayın Erdoğan ile yaptığım görüşme teşkil ediyordu. Sayın Genel Başkan ile konuyu etraflıca konuştuk. Peşin fikirli, karalıyıcı, suçlayıcı değerlendirmelerin temelsiz olduğunu ortaya koyma fırsatı buldum. Erdoğan ile yaptığım görüşmeyi bir güven bunalımına çevirmeye çalışan çevreler oldu. Ben Kemal Bey'e bilgi vererek gittim, bu konuda tereddüt yok. TBMM Başkanlığı pazarlığı diyenler oldu, koalisyon pazarlığı diyenler oldu. Bunlar tezviratı esas alan karalıyıcı bir siyasetin sonucu. Bunlara sert tepki gösterdim. Siyasi hayatımın en önem verdiğim dürüstük ve siyasi ahlak konularında bir şüphe yaratmaya dönük girişimlerdi. 
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 02:33
YORUM EKLE