Alexa

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Olma Şansı Kalmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan'ın artık cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır" dedi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Olma Şansı Kalmadı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan'ın artık cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cenab-ı Allah nasip ederse MHP'nin iktidarında Recep Tayyip Erdoğan eğer kaçmaz, Türkiye'de ikamet ederse evinin girişine 'Ne mutlu Türküm diyene' yazacağım. Sabahleyin mahallede ne kadar çocuk varsa Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin önünde Andımızı okuyacak" dedi.

Açılış ve ziyaretler için Muğla'ya gelen Bahçeli, MHP Yatağan Belediye Başkan adayı Varol Çakmak’ın seçim bürosunun açılışını yaptı. Seçim bürosu önünde halka hitap eden Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Yerel seçimleri bu nedenle önemsediklerini vurgulayan Bahçeli, vatandaşlardan mutlaka sandığa gitmelerini istedi.

 - "Türkiye'nin bölünmesi kimseye fayda getirmez"

 Türkiye'nin bölünmesinin kimseye fayda getirmeyeceğini vurgulayan Bahçeli, "Bin yıllık kardeşliğimizin bozulması kimseye fayda getirmez. Hele hele 4 parçalı Kürdistan, ne Ortadoğu'da kabul görebilir ne de uluslararası arenada kabul görebilir. Ama o ülkeleri rahatsız etmek, o ülkeleri tehdit etmek, o ülkelerin imkanlarını kullanmak, o ülkelerin petrolüyle zengin olmak isteyen emperyal güçler, bu oyunu hala oynuyor. Herkes fark etti" dedi.

 - Direniş çadırına ziyaret

 Devlet Bahçeli, Yatağan programının ardından Milas'a geçerken Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırını ziyaret ederek, enerji ve maden işçileriyle sohbet etti.

Mevcut iktidarın siyasi ömrünü tükettiğini savunan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Birçok sosyal kesimimiz zorluklar, hayat pahalılığı içinde ama Recep Tayyip Erdoğan bir başka havaya girmiş, çılgınlaşmış, ne yapacağını şaşırmış. Gücü topladıkça, güç onu neredeyse yoldan çıkartmış. Şimdi kalkmış, yasamayı, yürütmeyi, yargıyı, medyayı eline aldığını söylüyor.

Türkiye'nin, "mehter takımı gibi" bir ileri, bir geri yürüttüğünü, şimdi İzmir'e yaklaştığını öne süren Bahçeli, "İzmir marşıyla Ege'ye doğru gidiyor. Artık Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis'te temsil edilebilir ama iktidar olma şansını kaybetmiştir. Recep Tayyip Erdoğan'ın artık cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır. Ya AKP kendisine çeki düzen verecek, yeni bir hükümetle milletin huzuruna aklanmış, paklanmış olarak gelecek ya da 'Türk siyasetinden bir AK Parti geldi, o da gitti' diye bir hatıra kalacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 01:12
YORUM EKLE