Erhan Usta, Babacan'ın Partisine Geçecek mi?

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bir süredir medyada Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağına dair haberler çıktığını belirterek sosyal medya platformu üzerinden açıklamada bulundu.

Siyaset 09.03.2020, 14:07 09.03.2020, 14:31
Erhan Usta, Babacan'ın Partisine Geçecek mi?

Uzun zamandır Eski Bakan Ali Babacan'ın kuracağı Partiye geçeceği konuşulan Samsun Milletvekili Erhan Usta sosyal medyadan şahsi hesapları üzerinden paylaşımda bulunarak, Milletvekili seçildiği bölge olan Samsun'da kapsamlı bir araştırma ve istişareler sonrasında kararını açıkladı.

Milletvekili Erhan Usta konuyla ilgili şunları söyledi;

1-Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi sorunları her geçen gün büyümektedir. Mevcut iktidar bu sorunlara çözüm üretememekte hatta sorunları ağırlaştırmaktadır. İktidarın elindeki medya gücünü ve devlet imkanlarını acımasızca kullanması, bu süreci olumsuz yönde beslemektedir.

2-Ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan şüphesiz ki yine siyaset kurumudur. Bu anlamda ülkenin sorunlarını çözme, demokratikleşme ve siyasi zenginliğin artması adına yeni siyasi oluşumları kıymetli buluyorum.

3-Önemli bir kısmı üst düzey yöneticilikle geçen 26 yıllık bürokrasi ve 5 yıllık siyasi hayatımda hep devletimizin ve milletimizin refahı için çalıştım. Bedeli ne olursa olsun ilkelerimden taviz vermedim. Milletimizin de bu tutumumu taktir ettiğini memnuniyetle müşahede ettim.

4-Bir süredir medyada Sayın Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağıma dair haberler çıkmaktadır. Sayın Babacan’dan, partinin kurucuları arasında yer alma teklifi aldım. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim.

5-Ancak, özellikle Samsun’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme ve istişareler sonucunda, Parti Programındaki bir kısım görüş ayrılıklarımızdan dolayı bu teklifi kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Sayın Babacan ve ekibine gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu