Alexa

Erhan Usta'dan Sel Bölgesi Başkanlarına Cevap

Samsun Milletvekili Erhan USTA, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'e sert cevap verdi.

Erhan Usta'dan Sel Bölgesi Başkanlarına Cevap

Terme, Çarşamba ve Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketi sebebiyle sahaya inen Erhan Usta, daha önce Bölge halkı ve Ziraat Odaları Başkanları ile buluşmuş ve açıklama yapmıştı.

BU MU ÇALIŞMA?

"Son günlerde bazı belediye başkanları belediyeye ait makineleri saydığını ve keşke gelip sel öncesi ve sonrası yapılan çalışmaları bizden dinleseydiniz diyorlar. Allah’ın rahmetini felakete dönüştürenler bir de karşımıza geçmiş pişkin pişkin cevap veriyorlar. Benim bilgi kaynağım bizzat kendi gözlemlerimdir. Ben olan biteni gözlerimle gördüm, vatandaşımdan dinledim. Bakın şu fotoğraflara selden bir hafta sonra, herhangi bir iş makinesi veya alınan önlem görebiliyor musunuz? Benim sözlerim ve gösterdiğim görüntüler selden bir hafta sonrasına ait. Bir hafta sonra bile Terme’de 22 köye su verilemiyordu. Bu mu çalışma? Afet bölgesinde yaptıkları küçük icraatleri söylüyorlar. Bunlarla mı övünüyorsunuz? Bir zahmet o kadar da çalışın, hiç mi bir şey yapmayacaktınız?"

Kaymakamlıktan Bilgi Alsaydı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise USTA’nın  açıklamalarını talihsizlik olarak yorumladı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Sayın Milletvekilimiz Erhan Usta, gelip bölgede neler yapılıyor ve neler yapıldı diye bizden yada kaymakamlık makamından bilgi alsaydı. O zaman bu talihsiz açıklamayı yapmak zorunda kalmazdı" ifadelerini kullanmıştı.

Personelimizin motivasyonunu bozmuştur

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise “Selin yaşandığı 23 Ağustos’tan hemen sonra 24 Ağustos sabahı bütün birimlerimiz ve ekiplerimiz zarar gören bölgelere yönlendirilerek kapalı olan yollarımızı açma çalışmalarımız başlamış, geçen 10 günlük sürede ise 30’a yakın iş makinesi ile çalışmalarımız sahada devam etmiş, halen de devam etmektedir. Sayın Vekilimizin bu açıklaması, sahada çalışan personelimizin motivasyonunu bozmuştur. Gece gündüz demeden var gücü ile çalışan ekiplerimizin alın terine ve emeğine karşı saygısızlıktır." demişti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE