Erhan Usta, Kapatılan Halı Sahaları Gündeme Taşıdı

Samsun Milletvekili Erhan Usta, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan halısahaların, Samsun ve birkaç il dışında denetlenmediğini ve kurala uyanların mağduriyet yaşandığını belirtti.

Siyaset 09.07.2020, 11:00 09.07.2020, 13:24
Erhan Usta, Kapatılan Halı Sahaları Gündeme Taşıdı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan halı sahaların, Samsun ve birkaç il dışında denetlenmediğini ve kurala uyanların mağduriyet yaşandığını belirten Samsun Milletvekili Erhan Usta, Covid-19 tehlikesi yoksa yasağın kalkmasını kurallara uyanların mağdur olmamasını istedi.

Bilindiği üzere pandemi sebebiyle ligler, organizasyonlar ertelenmiş ve 20.000’e yakın halı saha da kapatılmıştı. Ancak bazı büyükşehirlerde halı sahaların kullanıldığı ve denetlenmediği ortaya çıktı.

Duruma sosyal medya üzerinden tepki gösteren Usta’nın; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu etiketlediği gönderisi şöyle:

“Samsun ve bazı iller halı saha yasağına istisnasız uyarken kimi illerde denetim yok denecek seviyede. Covid-19 tehlikesi yoksa yasak kalksın, kurallara uyanlar mağdur olmasın. Yok riskliyse gereken yapılsın, çifte standart engellensin.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)