Alexa

Erhan Usta; kötü Yönetiminizin Bedelini Millete Ödetemezsin!

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'da suya zam yapılmasına sert tepki gösteren bildirisinde "Samsun’un ayaklarına prangaralar vuran, kötü yönetiminizin bedelini millete ödetemezsin! Bu zam teklifi derhal geri çekilmeli," dedi.

Erhan Usta; kötü Yönetiminizin Bedelini Millete Ödetemezsin!
banner327

Samsun'da su zammına sert tepki gösteren Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Sosyal medyadan yayımladığı bildiride "Samsun’un ayaklarına prangaralar vuran, kötü yönetiminizin bedelini millete ödetemezsin! Bu zam teklifi derhal geri çekilmeli" dedi.

Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın yayımladığı bildiri şöyle:

SASKİ Genel Kurulunda, Samsun’da şebeke suyuna zam yapılarak, yeni tarifelerin Belediye Meclisine gönderildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Seçim öncesinden yapılan %15’lik indirim, şuan %25’lik bir zam haline dönüştürülmek istenmektedir. Basından takip ettiğimiz kadarıyla, Belediye Başkanı Mustafa Demir, seçim öncesi %15’lik indirim için “O, doğru ve reel bir düzenleme değildi.” demiş. Neydi peki? Bir kandırmaca mıydı?

Bu mudur sizin belediyecilik anlayışınız?

Bu mudur AK Parti Belediyeciliği?

AK Parti Belediyeceliği şahıslara mı bağımlı, süreklilik arz etmiyor mu?

Belediyenin borcunu millete mi ödeteceksiniz? Milletin zaten zor geçindiğinden bu kadar mı bihabersiniz?

Diğer taraftan, bir çok belediye indirim yaparken, bu mudur sizin enflasyonla mücadele anlayışınız?

Borç sorunu, borcu milletin sırtına yükleyerek değil, şehirde ekonomik aktiviteyi canlandırarak çözülmelidir. Görünen o ki, Mustafa Demir’in derdi bu değil. Bir taraftan, sadece Samsun için değil, Türkiye için de çok stratejik bir sektör olan medikal sanayiye ilişkin sözleri yerine getirmeyeceksin, sektörün umut bağladığı Mediclust Şirketine ortak olmaktan vazgeçeceksin, milletin istihdam ve gelir umutlarına karalar bağlatacaksın; diğer taraftan milletin sırtına zamları yükleyeceksin... Bu mu olacaktı Samsun’da yapılan ilk icraatlar? 

Samsun’un ayaklarına prangaralar vuran, kötü yönetiminizin bedelini millete ödetemezsin! Bu zam teklifi derhal geri çekilmeli, Samsun’da istihdam nasıl arttırılır, millete nasıl nefes aldırılır onun üzerinde düşünülmeli, ilk iş olarak da Medikal Sanayinin önünü açılmalı, verilen sözler tutulmalıdır! Verdiğiniz sözlerin takipçisiyim!

Erhan Usta Kimdir?

1966, Havza doğumlu, ekonomist ve planlama uzmanıdır. İlk ve orta öğrenimini Havza 25 Mayıs İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitiren USTA, ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi almıştır. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora çalışması devam etmektedir.

Halen Bağımsız Samsun Milletvekili olan Erhan USTA, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olmuştur.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 15:10
YORUM EKLE