Erhan Usta, Vezirköprü Kunduz Milli Takım Kamp Projesini Meclise taşıdı

Samsun Milletvekili Erhan USTA, yapımı yılan hikayesine dönen Vezirköprü Kunduz Milli Takım Eğitim Merkezi ve Kamp Projesini Meclis gündemine taşıdı.

Siyaset 02.06.2020, 17:10 02.06.2020, 20:09
Erhan Usta, Vezirköprü Kunduz Milli Takım Kamp Projesini Meclise taşıdı

Vezirköprü Kunduz Milli Takım Eğitim Merkezi ve Kamp Projesini Meclis gündemine taşıyan Samsun Milletvekili Erhan USTA, "Vezirköprü'ye sürekli üvey evlat muamelesi yapılmasını kabul etmiyoruz!" dedi.

“2012'den beri yapımı yılan hikayesine dönen, 2019 yılı ilk çeyreğinde ihale edileceği konusunda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından TBMM Genel Kurulunda söz verilen ve üzerinden 6 çeyrek geçmesine sözü tutulmayan Vezirköprü Kunduz Milli Takımlar Kamp Projesini sorduk.” diyerek TBMM Başkanlığına ilettiği soru önergesini sosyal medya hesaplarından paylaşan USTA, “Hükümet tarafından, vatandaş oyalanacak ve onlara atıl kalan bu projenin görkemini, ihtişamını ve faydasını birkaç yıl daha mı anlatılacak? Yoksa yüksek işsizlik nedeniyle, olası her gelişmeye, her istihdam vaadine ümit bağlayan vatandaşlarımızdan gecikme için özür dilenip ihale bir an önce yapılıp proje en kısa zamanda hayata mı geçirilecek? Bakanlık aranıp neden ihale edilmediği sorulduğunda, genel müdürün inisiyatifinde deniliyor. Bu konu inisiyatif sınırını çoktan aşmıştır! Ve bu, ne yazık ki Vezirköprü'de yarım kalan ilk yatırım, tutulmayan ilk söz de değildir. Vezirköprü'ye sürekli üvey evlat muamelesi yapılmasını kabul etmiyoruz! Bu işin takipçisi olarak her zaman hemşehrilerimizin yanında yer alacağız.” dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)