Erhan Usta'ya “KESİN ÇIKARMA’’ Kararı Verildi

Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmişti.

Siyaset 16.01.2019, 17:07 16.01.2019, 17:18
Erhan Usta'ya “KESİN ÇIKARMA’’ Kararı Verildi

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı na ilişkin açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Disuplin Kuruluna sevkine karar verilmişti.

MHP Genel Merkizinden Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Kırıkkale Milletvekili Av. Halil ÖZTÜRK, yazılı basın açıklaması yaparak, Erhan Usta'nın parti üyeliğinden “KESİN ÇIKARMA’’ cezası ile tecziyesine, OY BİRLİĞİ ile karar verildiğini belirtti.

Halil Öztürk tarafından yapılan açıklama şöyle:

Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiş bulunan Samsun Milletvekili Erhan USTA hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İli, Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi Erhan USTA’nın Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4 - (c) , (e) , ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “KESİN ÇIKARMA’’ cezası ile tecziyesine, 16.01.2019 tarihinde OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir. 16.01.2019

Yorumlar (0)