Erhan Usta'dan Köktaşa; Sen Nerenin Milletvekilisin?

Samsun Milletvekili Erhan Usta, fındık fiyatlarını geçen sene ziraat odaları açıklamayın dediği için geç açıkladık diyenAk Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ı kınayan bir açıklama yaptı.

Siyaset 19.07.2019, 18:55 19.07.2019, 19:17
Erhan Usta'dan Köktaşa; Sen Nerenin Milletvekilisin?

Fındık fiyatlarını geçen sene ziraat odalarına açıklamayın dediği için geç açıkladık diyen Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ı kınayan bir açıklama yapan Samsun Milletvekili Erhan Usta, Sosyal medya hesaplarından Köktaş’a “Sen nerenin milletvekilisin? Hangi mecliste milletvekilisin?” diye sordu. 

Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın sosyal medya platformları üzerinden yaptığı kınamada, “Fındık fiyatlarının geçtiğimiz seneki seyriyle alakalı adeta ziraat odalarına iftira atan, fındık üreticilerinin sıkıntılarını gündeme taşıyanları ucuz siyaset yapmakla suçlayan AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ı kınıyorum!" dedi.

Usta'nın' fuat Köktaş'a tepkisi şöyle devam ediyor:

"Ziraat odaları, geçen sene fındık fiyatı açıklanmamalı dediği için geç açıklandı" diyen Fuat Köktaş nerenin vekilidir? Hangi mecliste milletvekilidir? Diyelim, dışarı çıkmıyor, meclise de gelmiyor, gazete de mi okumamaktadır? Tarihleriyle oda başkanlarının söyledikleri ortada...

Geçen sene Cumhurbaşkanı'nın 1 Kasım itibariyle TMO'nun 14 TL'den fındık alımına başlayacağını açıkladığı 26 Ekim tarihine kadar fındık fiyatlarının ortalama 12 TL seviyesinde seyrettiği ortada...

Yalan yanlış bilgiler verip iftiralar attığı yetmiyor gibi, borç içindeki üreticinin 12 TL'den sattığı fındığı, mahsül üreticinin elinden çıktıktan sonra başkalarının 18 TL'ye kadar sattığını da iftiharla söylüyor. Çiftçinin emeğinin nasıl sömürüldüğünü ifşa ediyor!

Verdiğim fındık önergesinde, koltukta büzülen ve elini gizleyerek red oyu kullanan Fuat Köktaş'a tavsiyem, ucuz siyaset yapmasın, memleketinin vekili olsun, üreticisinin hakkını savunsun, bir an önce TMO’un hakkaniyetli bir alım fiyatı açıklaması için çalışsın.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)