Erhan Usta'dan Koronavirüs İle İlgili Çarpıcı Açıklama!

80 günlük emeklerin boşa gitmemesi için maske, mesafe ve hijyene çok ama çok dikkat etmemiz gerektiğine işaret eden Samsun Milletvekili Erhan Usta; 80 günlük emeklerin boşa gitmesinden endişe duyduklarını söyledi.

Siyaset 28.05.2020, 23:00 29.05.2020, 00:30
Erhan Usta'dan Koronavirüs İle İlgili Çarpıcı Açıklama!

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta sosyal medya twitter hesabından korona virüs ile ilgili bulunduğu paylaşımda, 80 günlük emeklerin boşa gitmemesi için maske, mesafe ve hijyene çok ama çok dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

"Bugün açıklanan kararlar için bir miktar acele edilmiş olunabilir mi?" sorusunu yönelten Erhan Usta, "Maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konularına özen göstererek koronavirüsle yaşamayı tecrübe etmek için daha kademeli bir geçiş, daha uygun olmaz mıydı? 80 günlük emeklerin boşa bitmesinden endişeliyiz." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz iki haftada, iki bayramda uygulanan 4'er günlük sokağa çıkma kısıtlamalarına rağmen henüz günlük yeni vaka sayılarının kalıcı bir şekilde 1000'in altına inmemiş olması ve hatta artış yönünde bir takım işaretler oluşması düşündürücü olduğunu belirten  Samsun Milletvekili Usta, "Önümüzdeki hafta günlük yeni vaka sayılarının kalıcı bir şekilde 500'lere yaklaşıp yaklaşmayacağı izlenmiş olmasını ve normalleşmeye daha kademeli bir geçişi tercih ederdim. 80 günlük emeklerin boşa gitmemesi için maske, mesafe ve hijyene çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)