Ersan Aksu, 86 yıllık sessizlik bitti

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması ve ilk cuma namazının kılınması nedeniyle Samsun'da Osmanlı Şerbeti ikramında bulunuldu.

Siyaset 24.07.2020, 19:53 24.07.2020, 20:28
Ersan Aksu, 86 yıllık sessizlik bitti

Ayasofy Cami'nin 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması ve ilk cuma namazının kılınması ardından Samsun'da camilerde vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yaptığı açıklamada, "Ecdadımızn bizlere emanet bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkıyoruz." dedi.

İlkadım, Atakum, Canik, Çarşamba, Tekkeköy, Bafra, Vezirköprü, Salıpazarı, Yakakent ve Ladik ilçelerinde cuma namazı ardından vatandaşlara Osmanlı şerbetinin yanı sıra tatlı ve çeşitli ikramlar bulunulurken, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılması nedeniyle Samsun Büyük Camii'de de cuma namazının ardından program düzenlendi.

Programa, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan katıldı. cuma namazının ardından burada da vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundular.


Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının büyük sevinç yaşattığını ifade eden Başkan Ersan Aksu, "Bu tarihi günde 86 yıllık sessizlik bitti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'da Kur'an-ı Kerim okudu. Ecdadımızn bizlere emanet bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Bugün fetih günü, bugün yeniden diriliş, yeniden başlangıç günüdür" dedi.Tarihi günde Samsun'da ve ilçelerde etkinlikler düzenlediklerini belirten Aksu açıklamasını şu şekilde bitirdi:

"Onlarca yıllık özlem sona erdi. Açıkçası içimiz içimize sığmadı. Büyük Camii'de cuma namazının ardından vatandaşlarımıza Osmanlı şerbeti, tatlı ve çeşitli ikramlarda bulunduk. Aynı şekilde ilçelerimizde de teşkilatlarımız ve belediye başkanlarımız tarafından camilerde ikramlar yapıldı. Bizim gönlümüz de camilerimiz de herkese açık"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)