Ersan Aksu Kimdir?

Samsun'da MHP ve Ak Parti arasında yaşanan gerginlik ardından MHP ve Ak Parti Genel Merkezi harekete geçti. MHP İl Başkanı Taner Tekin ardından Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman görevinden alındı. Ak Parti yeni il Başkanı Ersan Aksu oldu. Peki Ersan Aksu Kimdir?

Siyaset 03.01.2019, 21:23 03.01.2019, 22:20
Ersan Aksu Kimdir?

Samsun'da Cumhur ittifakı arasında yaşanan gerginlik Ak Parti ve MHP'de il başkanlarının görevlerinden alınmasıyla sonuçlandı.Ak Parti Samsun il başkanlığına Ersan Aksu'nun atamasını yaparken, MHP il başkan kolduğu boş kaldı. Peki Ak Parti Samsun il başkanı Ersan Aksu kimdir, Nerelidir, özegeçmişi nedir?

İki parti arasında yerel seçimler kapsamında yaşanan gerginliğe MHP ve Ak Parti Genel Merkezi harekete geçerek son noktayı koydu. MHP İl Başkanı Taner Tekin ardından Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman görevinden alınırken Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disiplin kuruluna sevk edildi.

Ersan Aksu kimdir?

1972 Samsun'da doğan Ersan Aksu, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Samsun'da 1998 yılında başladığı avukatlık mesleğini hala devam ettirmektedir. Ersan Aksu, kendi Avukatlık Bürosunda çalışmaktadır. Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Belediyecilik ve İmar Hukuku alanlarında uzmanlık alanı bulunmaktadır. 2019'da Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerine AK Parti'den İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı da olan Ersan Aksu, evli ve üç çocuk babasıdır.

İlkadım Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den aday adaylığını koyan Aksu, aday adaylığı kapsamında yaptığı açıklamada, şöyle demişti:

"Necip milletimizin her bir ferdini kucaklayarak, insani ve vicdani değerlerimizi esas alarak hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bundaki yegane muradımız da gönüllerde olabilmek ve hoş bir sada bırakmak olacaktır. Bu niyetle çıktığımız hizmet yolculuğumuzun da hayırla devamı için hemşerilerimizden dua ve desteklerini bekleriz" 

AK Parti'nin Samsun yeni il başkanı Ersan Aksu'nun teşkilatçılık tavrı herkes tarafından merak ediliyor. Ersan Aksu'nun Ak Parti'nin Samsun'da yerel seçimlere yönelik çalışmaları, kuracağı ekip, cumhur ittifakı ile ilgili MHP ile ilgili düşünceleri merak ediliyor. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Sözünüz özünüzdür 2 yıl önce
Sn. Başkan hayırlı olsun. Bu gün izmirde sn cumhurbaşkanına polise 3600 ver diyen kız halkın ve hakkın gönderdiği bir ikazdır. Allah kullarını gönderdiği aklen malül kullarıyla ikaz eder. Sizde bu konudan bahsedinki sizin de hakkı söylediğinizi lideriniz görsün. Size kızmaz öz güveninizi takdir eder. Selam ve dua ile