Eryılmaz’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Siyaset 07.03.2021, 19:35
Eryılmaz’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Toplumun her kesiminde kadın etkisinin artırılması öncelikli hedefimizdir. Bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar analarımıza ve ablalarımıza yılın bir günü değil, her günü saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi. 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında kadın hakları ve İstanbul Sözleşmesi’ne değinen Eryılmaz, kimsenin kadınları mağdur etmesine izin vermeyeceklerini ifade etti. Eryılmaz, mesajında şunları kaydetti: “Kadınlar toplumun göstergesidir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Biz İYİ parti olarak; insanlarının rahat olduğu, zihinlerinin özgür olduğu, insanlarının özgürce istedikleri yere gidip istedikleri işi tutabildiği, liyakatin esas olduğu ve herkesin kadını ve erkeği ile karnının doyduğu, yarınlara güvenle baktığı bir Türkiye’yi hedefliyoruz. Bunlar hayal değildir. Bu hayallerimizi gerçekleştirmede en büyük destekçimiz de kadınlarımızdır. Onların haklarını asla ödeyemeyiz. Kadınlarımızın, iş hayatında bilimde sporda sanatta yani hayatın her alanında daha fazla yer alması için tüm parti yetkililerimiz ve milletvekillerimiz ile çalışmaları sürdürmekteyiz. Her kadın bir annedir. Yüce dinimizde bu eşitlik ayet ve hadislerle insanlığa mesaj olarak verilmiştir. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır” dedi.

“Kadınlarımızı mağdur etmenize izin vermeyeceğiz”

İstanbul Sözleşmesi’nin kadınlar için önemine değinen Eryılmaz, “Biz İYİ Parti olarak, genel başkanımızın da dediği gibi ‘Tek bir kadın dahi gözyaşı döküyorsa biz o düzeni yıkar yenisini kurarız. Bunu sağlamak için çok fazla şeye ihtiyaç yok. Yasaları hakkıyla uygulamak yeter. Bu bir zihniyet meselesidir. Nefreti, düşmanlığı bırakıp milletimizin her bir ferdini sevmek gerekir. Bir avuç ahlaksızın hayallerini gerçekleştirmek adına kadınlarımızı mağdur etmenize izin vermeyeceğiz. Bir avuç özgüvensizin egolarını eylemek uğruna İstanbul Sözleşmesi'ni feda etmenize izin vermeyeceğiz. Çünkü İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Bütün partiler toplum yararına, kadına yönelik şiddet karşısında tavizsiz ve net bir tutum almak zorundadır. Bütün toplum kadınlara karşı şiddete çok ciddi ortak tavır almak zorundadır” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)