Eski Bakan Suat Kılıç, Sahaya Çıktı

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler ve esnaflarla bir araya geldi.

Siyaset 03.08.2021, 21:35 03.08.2021, 22:42
Eski Bakan Suat Kılıç, Sahaya Çıktı

Eski Bakan Suat Kılıç, bir dizi ziyaretler için geldiği Samsun'da Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler ve esnaflarla bir araya geldi. Covid-19 döneminde yaşanan kapanmalar sırasında sıkıntı çeken esnafın sıkıntılarını dinleyen Kılıç, devletin, hükümetin her zaman esnafın yanında olduğunu dile getirdi.

Uzun zaman ortalıkta görünmeyen Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fikir alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşen buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Esnafın sorunlarını ilk ağızdan dinlemenin faydasına değinen Kılıç, devletin, hükümetin her zaman esnafın yanında olduğunu söyleyerek, “Pandemi esnafımızı etkiledi. Ama hükümetimiz onları sahipsiz bırakmadı. Peşi sıra açıklanan paketlerle birçok sorununa çare bulundu, bulunmaya da devam ediliyor” dedi.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sıkıntıların, zorlukların birlikte aşılacağını da sözlerine ekleyerek, vatandaşın her zaman yanında olduğuklarına vurgu yaptı.

Suat Kılıç kimdir?

23 Temmuz 1972’de Samsun‘da doğan Suat Kılıç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Dünya Radyo, Kanal 7, NTV ve Kanal D’de program yapımcısı, sunucusu, haber müdürü ve haber editörü olarak görev yapan Suat Kılıç,.22. Dönem Ak Parti Samsun Milletvekili. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevinde bulundu.

23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi olan Kılıç, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde ve 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti’den Samsun milletvekili seçildi.

6 Temmuz 2011 günü açıklanan 61. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev alan Kılıç, 25 Aralık 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç‘a devretti. İngilizce bilen Kılıç, Melike Nur Kılıç evli olup 3 erkek çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)