Alexa

Eski Yardımcı Erdoğan'ı Anlattı

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selman Esmerer, Refah Partisi İl Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptığı Tayyip Erdoğan’ı Samanyolu TV’ye anlattı.

Eski Yardımcı Erdoğan'ı Anlattı
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Selman Esmerer, Refah Partisi döneminde 10 yıl beraber çalıştığı Başbakan Tayyip Erdoğan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Esmerer, Erdoğan’ın İstanbul il başkanıyken hiçbir şeyi olmadığını, sadece bir eve sahip olduğunu söyledi. Esmerer, “Daha sonra ticarete atıldı, orta seviyeye yükseldi. Ancak bugün bahsedilen miktarlar çalışmayla kazanılamaz. Bu miktarda paralar iç edildiyse bunun yenilir yutulur tarafı yok.” dedi.

     Samanyolu TV’ye konuşan Selman Esmerer, Erdoğan’ın “ben varsam olsun, ben yoksam ülke de olmasın, bakışına sahip olacak kadar hırslı olduğunu” kaydetti. Aralarındaki görüş ayrılığının İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıyken başladığını kaydetti. “Biz reel politika yapacağız.” diyen Erdoğan’ın, daha sonra Milli Görüş çizgisinden farklılaştığını bildirdi. Erdoğan ve arkadaşları hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarını değerlendiren Esmerer, gelişmelerin Müslümanlık algısına zarar verdiğinin altını çizdi. Kentsel dönüşüm ve TOKİ projelerinde konuşulan rantın önemli olduğuna dikkat çekerek, TOKİ binalarındaki dairelerinin ciddi bir bölümünün dar gelirliler açısından astronomik denilebilecek fiyatlarla satıldığına” işaret etti.

    Selman Esmerer, para alışverişlerinin gündeme geldiği ses kayıtları için Erdoğan’ın nihayetinde ‘bu paraları biz götürdük’ diyemeyeceğini ifade etti. Sadece “bu alçaklar beni dinlemiş” diyebildiğini anlattı. Bazı yöneticilerin bir gözünün Euro, bir gözünün dolar gördüğünü kaydetti. Daha sonra “İran kökenli işadamı Reza Zarrab’ın eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a hediye ettiği ileri sürülen saate atıfta bulundu: “700 binlik saatlerden bahsediyorlar, 700 bin doları koluna takıyorsan insaf! Yolsuzluk iddialarına dair dikkatimizi çeken Erdoğan’ın Alo Fatih’ler gibi bazı ses kayıtlarını kabul etmesi. Kayıtların yasallığı sorgulansa da içeriğe kayıtsız kalınamaz. Kesin paraya karışmışlar ama biraz mı, çok mu yargı söyleyecek.” SP adayı Esmerer, Erdoğan’ın Gezi Parkı sürecini çok kullandığını, Kabataş olayıyla ilgili kirli bilgiler dolaştığını, ‘başörtülü kadına saldırı’ iddiasının iftiraysa çok çirkin olduğunu dile getirdi. Başbakan’ın “Berkin Elvan için rahmet dilemesi gerektiğini” de aktardı.

‘SP’LİYİZ’ DİYEREK EVLERE GİDİP ‘AKP’YE OY VERİN’ DİYORLAR

Esmerer, bazı AKP’lilerin “Biz SP’liyiz” diyerek evlere gittiklerini ve “AKP’ye oy verin” dediklerini de ileri sürdü. Kanıt olup olmadığının sorulması üzerine Esmerer, “Yakalayamıyoruz, sonradan haberimiz oluyor.” dedi.  Esmerer, Başbakan Erdoğan’ın dile getirdiği “Gülen cemaatine mensup ablalar, AKP’ye oy vermeyin diye kapı kapı geziyor” iddiası hakkında da şunları söyledi: “Ablalar diyerek bir fotoğraf bastılar, halbuki bizim teşkilattan bayanlardı onlar. Saadet Partisi adına gitmişlerdi. O yalandı. Cemaatse en aktif referandumdaydı, tüm partilerden iyi çalıştılar. Onun haricinde Cemaat’i sahada görmedim.”
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 17:01
YORUM EKLE