Evrim Rızvanoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Deva Partisi, Genel Başkanı Ali Babacan Başkanlığında toplanarak Genel başkan yardımcılığına görevlendirilen yeni isimlerden Evrim Rızvanoğlu kimdir merak ediliyor.

Siyaset 27.07.2021, 00:27 27.07.2021, 00:40
Evrim Rızvanoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Evrim Rızvanoğlu, Genel Başkanı Ali Babacan Başkanlığında bugün yapılan toplantı ardından Genel Başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Peki, Evrim Rızvanoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır merak ediliyor.

Ali Babacan Başkanlığında toplanan DEVA Partisinde partinin beş genel başkan yardımcılığına yeni isimler görevlendirildi. Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal,Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen, Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanlığına da Yasemin Bilgel getirilirken Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlugetirildi.

Evrim Rızvanoğlu Kimdir?

1980 yılında Van’da doğan Evrim Rızvanoğlu, Eğitimini California State Üniversitesi ve Florida International Üniversitesi’nde tamamladı. Amerika’daki çalışma hayatının ardından, Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren aile şirketinde 3. kuşak olarak aktif yöneticilik yapmakta olan Evrim Rızvanoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine ek olarak, kadın istihdamını arttırmak amacı ile kurulan sosyal ticari projelerde girişimci oldu ve kadınların çalışma hayatındaki girişimlerini destekledi. Evrim Rızvanoğlu, İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)