Faruk Bal: “MHP'ye göre uzlaşmaya varılır“

MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısında ilk üç maddenin değiştirilmemesi gerektiğini dile getirdiklerini belirterek, "MHP'ye göre uzlaşmaya varılır."

Siyaset 22.08.2013, 00:10 22.08.2013, 00:15
 Faruk Bal: “MHP'ye göre uzlaşmaya varılır“
MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısında ilk üç maddenin değiştirilmemesi gerektiğini dile getirdiklerini belirterek, "MHP'ye göre uzlaşmaya varılır. Biz bu anayasayı Türkiye Cumhuriyeti'ne yapıyoruz" dedi.

 MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıda, ilk üç madde ile dördüncü maddenin konuşulduğunu ifade eden Bal, "MHP olarak burada bulunan uzlaşma komisyonunun üyesiyim. Yeni bir devlet kurmak veya kurulacak devlete anayasa yapmak gibi bir misyonun olmadığı söyleniyor. Kurulan bir devlet var. Bu devlete uygun bir anayasa yapılmalı. Bu devletin ilk 3 maddesinde temel sütunlar inşa edilmiştir. Dolayısıyla 3 maddenin değiştirilmemesini ifade ettik.

Cuma günü genel üzerinden müzakerelere devam edilecek. Maddeler belli değil. Müzakereler ilk 3 madde üzerinden görüşülüyor ve görüşmeler tamamlanır. Ardından komisyon karar verir. MHP'ye göre uzlaşmaya varılır. Uzlaşmaya çıkılmaması mümkün değil. Biz bu anayasayı Türkiye Cumhuriyeti' ne yapıyoruz. Bu devletin vatandaşına yapıyoruz. Türk devletine bu anayasayı yapacak mıyız yapmayacak mıyız sorun burada" ifadelerini kullandı
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu