banner434

banner433

Faruk Şen, Gençlerin isyanına kulak verin!

Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, ilçelerde üniversite eğitimi gören öğrencilerin, burslarının sadece yol ücretine yettiğini ifade ederek, "Gençlerin isyanına kulak verilmelidir." dedi

Siyaset 17.02.2022, 20:06 18.02.2022, 00:52
Faruk Şen, Gençlerin isyanına kulak verin!

Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, Türkiye'de en pahalı ulaşım ihtiyacının sağlandığı şehirlerden birinin Samsun olduğunu belirtti. Öğrencilerin bu ücretler karşısında ezildiğini belirten Şen, yapıcı muhalefetten yana olduklarını ifade ederek, "Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet verdiği merkez ilçelerde, öğrenci ücretlerine zam yapılmaması ve abonman sistemi ekonomik kriz yaşadığımız bu günlerde yapılan olumlu icraattir. Ancak ilçelerdeki fakültelerde eğitim gören öğrenciler, büyük mağduriyet yaşamaktadır." dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) bu şehrin göz bebeği olduğunun altını çizerek Faruk Şen, "Bafra ve Çarşamba ilçelerimizde hukuk, iletişim, insan ve toplum bilimleri, işletme, turizm, eczacılık fakülteleri ve meslek yüksekokullarında binlerce öğrenci okuyor. Bu öğrencilerden, her gün onlarca şikayet alıyoruz. Aldıkları aylık 850 bursun, 400 ila 500 lirasını yola harcıyorlar. Gençlerimiz, bu yükün altında eziliyor. Çoğu zaman yol ücretleri yüzünden derslere bile gidemediklerini ifade ediyorlar. İlçelerde eğitim gören öğrencilere alternatif sunulmalıdır." diye konuştu.

SAMULAŞ SEFERİ YADA SÜBVANSE ŞART

Öğrencilerin sesine kulak verilmesi gerektiğini söyleyen Genç Parti İl Başkanı Faruk Şen açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Samsun Üniversitesi'nin arası 50 km uzaklıkta olan Canik-Ballıca (19 Mayıs) kampüslerine araç seferleri koyulabiliyorsa, Bafra ve Çarşamba içinde merkez ile ilçeler arasında hayata geçirilmelidir. Veyahut bu iki büyük kampüse giden özel halk otobüslerini SAMULAŞ kart sistemine geçirip, öğrenciler ve diğer dezavantajlı kişiler büyükşehir tarafından sübvanse edilmelidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin sorunlarına sağır olanlara, gençler de sandıkta kör olur. Gençlerin isyanına kulak verilmelidir." şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)