Alexa

Fatih Erbakan, Yeniden Genel Başkan Seçildi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 1. Olağan Büyük Kongresi'nde delegelerin 971'inin oyunu alarak yeniden genel başkanı seçildi.

Fatih Erbakan, Yeniden Genel Başkan Seçildi

Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi. Yeniden Refah Partisi'nin Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda, 81 ilden delegelerin katılımıyla gerçekleşti.

bin 117 delegeden 978'i oy kullanılan kongrede Fatih Erbakan 971 oy aldı. 7 oy ise geçersiz sayıldı.Fatih Erbakan, ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan seçilmiş oldu.

"Burada gelecek var" sloganıyla düzenlenen Büyük Kongrede konuşan Erbakan, mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini belirterek, Türkiye'deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını belirtti.

Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olduğunu söyleyen Erbakan, "Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz." dedi.

Türkiye'de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayan, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirten Fatih Erbakan,
"Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 22:18
YORUM EKLE