Fatih Türkel, Esnafımız Kan Ağlıyor

Pandemi sürecinde Türkiye’de 1 milyon 300 bin esnafa ödenen desteğin 7 milyar Türk Lirası olduğunu dile getiren Fatih Türkel, “Esnafın vergi borçlarının 5 ay süreyle faizi karşılığında ertelendiğini belirtti.

Siyaset 23.02.2021, 22:31 24.02.2021, 01:04
Fatih Türkel, Esnafımız Kan Ağlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Fatih Türkel, Esnafın battığını belirterek, "Ülkemizde ve şehrimizde esnafımız kan ağlıyor. Hizmetler sektörü batmıştır. Ekonomik kriz her geçen gün daha derinleşmektedir. Bizler ana muhalefet partisi olarak esnafımızın her isyanını dile getiriyoruz ama siyasal iktidarın önceliklerinin farklıdır” dedi.

Pandemi sürecinde Türkiye’de 1 milyon 300 bin esnafa ödenen desteğin 7 milyar Türk Lirası olduğunu belirten Türkel, “Esnafımızın vergi borçları 5 ay süreyle faizi karşılığında ertelendi. Esnafın elektriği kesiliyor, stopaj ve katma değer vergileri ödenmeye devam ediyor. Esnafımız perişan durumdadır, esnafımızın çalışanları perişan durumdadır. Ama yandaşa yine kıyak siyaseti devam etmektedir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Yeni İstanbul Havaalanının 2018-2019 yılları için belirlenen kira bedeli 18 milyar Türk Lirası olarak ötelendiğini dile getiren Türkel, "2020 - 2021 kirası da faizleriyle beraber ötelenmiştir. Tüm kamu ihalelerinin en ballılarını alan yandaş müteahhitler kollanarak esnaf yok sayıldı, tek kalemde yandaşın 36 milyar Türk Lirasını öteleyen AKP geldiği yeri unutmuştur. Bu günlerde gecekondular, işçiler, emekçiler ve emekliler unutuldu. Vatandaş bu zor günlerde kendini unutanları asla unutmaz. Hemşehrilerimiz perişan duyun bu feryadı, önceliklerinizi gözden geçirin sizi bu göreve getiren halkımızdır, vatandaşlarımızdır” dedi.

Yorumlar (0)