Feti Yıldız: CMK’ya göre anlamsız ve gayriciddi bir beyandır

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarına yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağırdı. CHP Genel Başkanı ise şart koştu.

Siyaset 18.10.2021, 13:01
Feti Yıldız: CMK’ya göre anlamsız ve gayriciddi bir beyandır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti YıldızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadeye çağırılmasını, ancak kılıçdaroğlu'nun şartlı ifade vereceği açıklamalarını değerlendirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı,“siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarına yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Kılıçdaroğlu’nun ifadeye çağırılmasını, ancak kılıçdaroğlu'nun şartlı ifade vereceği yönünde açıklamalarını sosyal medya Twitter hesabından değerlendiren Feti Yıldız, bu açıklamaların, CMK’ya göre anlamsız ve gayriciddi bir beyan olduğunu söyledi.

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Feti Yıldız'ın mesajı şöyle:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın, Kılıçdaroğlu’nun bilgisine başvurmak üzere çağrı kağıdı göndermesine karşılık; vekilinin şarta bağlı açıklama yapacaklarını bildirmesi CMK’ya göre anlamsız ve gayriciddi bir beyandır. Dahası dokunulmazlık zırhının arkasına saklanmaktır."


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı,“siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarına yönelik başlattığı soruşturma kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağırması ardından Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik yazılı olarak yanıt verdi.

“Başlatılan soruşturma kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisine başvurulmak istenildiğinden Genel Başkan adına vekil sıfatıyla beyanda bulunulacaktır. Kamuoyunda da tartışma konusu olan ‘Siyasi Cinayet ve Tehditler’ özelindeki soruşturmanın sonuca ulaşabilmesi ve konunun aydınlatılabilmesi için baskı ve tehdit söylemlerinin muhatabı konumundaki Recep Tayyip Erdoğan'ın beyanlarının alınması gerekli bulunmaktadır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)